Компаніївка
Переглядів: 166

Небезпека питної води

        nebezpeka

  Через повномасштабну війну росії проти України, особливо важливо для цивільного населення не тільки не зазнати травм, внаслідок бойових дій, але і вберегти себе від інфекційних хвороб, які як правило супроводжують надзвичайні ситуації.

Зазвичай інфекційні хвороби передаються через питну воду, недотримання особистої гігієни, особливо чистоти рук.

Якщо ви перебуваєте в облаштованих бомбосховищах або в місцях тимчасового перебування осіб, які вимушені покинути місця постійного проживання, забезпечення питною водою здійснюється відповідними службами.

При неможливості використання  питної води з джерел централізованого  водопостачання у населених пунктах, потрібно використовувати питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних), при їх наявності, фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для індивідуального користування. 

Зберігати питну воду необхідно у закритих ємностях. При цьому обов'язково позначити де вода знезаражена для пиття, а де для технічних та господарських потреб. Як правило, роблять 2-3-добовий запас.

Вода з відкритих водойм  використовується тільки для технічних цілей!

Для пиття та приготування їжі необхідно воду кип'ятити. Кип’ятіння є ефективним методом знезараження води (треба кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання), але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій ємності термін придатності не перевищує однієї доби.

Бережіть себе та будьте здорові!