Компаніївка
Переглядів: 325

ЗВІТ старости Мар’ївського старостинського округу – Цуран Марії Дмитрівни

Керуючись Конституцією та  законами України, законодавчими актами Кабінету Міністрів України, Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими актами, що визначають його діяльність та взаємовідносинами з Компаніївською територіальною громадою звітую про свою роботу за 2022 рік.

Робота старостинського округу проводиться відкрито і в інтересах громади. Забеспечується в межах фінансової можливості.

За посадою та як член виконавчого комітету Компаніївської селищної ради, представляю інтереси жителів сіл Мар’ївка та Зелене.

До складу Мар’ївського старостинського округу входять населені пункти: село Мар’ївка, Зелене та Тернова Балка.

Кількісні дані  населення.

Загальна площа старостинського округу становить  7113,4 га.

В  Мар’ївському старостинському округі нараховується   640 дворів: в с. Мар’ївка 412 дворів, в с.Зелене 228 дворів. Загальна кількість населення всього-1452 чоловіка, з них с. Мар’ївка  -1037 чол., з яких особи пенсійного віку -218 чол, від 0-17 років -249 чол., працездатного віку- 570 чол.,   с.Зелене - 415 чол., з них особи пенсійного віку -  78 чол., від 0-17 років-85 чол., працездатного віку-252 чол.

На території Мар’ївського старостинського округу проживають діти дошкільного віку 71 чол.

Міграційний рух населення протягом 2022 року наступний:

Тимчасово знайшли прихисток ВПО-всього 184 чол., (які залишалися на 1-2 дні) з них на даний час залишилось 26 чоловік  в  компактному поселені (школа с. Зелене) в приватних будинках 12 чол.

Народилось      -  8   дітей.

Померло        -     22 чол.

Соціальний захист населення.

На території старостинського округу проживають:

18 багатодітних родин, в яких виховуються 62 дітей;

5 родин, які знаходяться в складних життєвих обставинах, в яких виховується  19 дітей. Ці сім’ї перебувають на постійному контролі, здійснюються обстеження та перевірки умов проживання.

1 родина, в якій виховується 3 дітей позбавлених батьківського піклування;

4 родини, в яких виховуються 4 дітей інвалідів;

20 одиноких пристарілих громадян, яких обслуговує двоє соціальних працівників. На території старостинського округу функціонують 2 медичних пункта тимчасового базування с.Зелене та с. Мар’ївка, дві сільські бібліотеки -філії, будинок культури – при БК працюють гуртки; драматичний, сольний, художнього читання та народний вокальний жіночий ансамбль «Мар’ївчанка» та сільський клуб  в якому працюють гуртки; драматичний та аматорський вокальний колектив «Горлиця», два поштових пересувних відділення, які працюють два рази на тиждень, 4 магазини, в яких є  завжди товари першої необхідності, ЗДО «Калинка», на 50 місць який відвідує 37 дітей, (дві групи старша та молодша), КЗ « Мар’ївський ліцей», в  якому навчається  - 126 учнів та Зеленівська гімназія-філія, в якій навчається   - 37учнів.

З серпня місяця в Зеленівській гімназії- філії проживають внутрішньо переміцені особи з Донецької області в кількості 26 чоловік.

Відповідно до покладених на мене повноважень:

Беру участь в засіданнях виконавчого комітету селищної ради, участь в роботі комісії в справах дітей, виконую доручення селищного  голови,  інформую їх про виконання доручень;

Сприяю виконанню на території старостинького округу Програми соціально-економічного та культурного розвитку затверджених рішенням селищної ради;

Щодня здійснюю прийом громадян  по місцю роботи та за місцем проживання жителів села в межах робочого та в позаробочий час. Протягом 2022 року на особистий прийом громадян звернулися 18 чоловік.   Звертаються з  проблемами різного характеру. В межах компетенції старости вирішую питання та надаю рекомендації. У  моїй роботі мені допомагають: діловод відділу загальної та організаційної роботи селищної ради та провідний спеціаліст відділу земельних відносин охорони навколишнього середовища та агропромислового розвитку селищної ради.

Допомагаю у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування та органів державної виконавчої влади.

Протягом звітного періоду було видано  довідки різного характеру 462 .

Здійснювала видачу актів обстеження матеріально –побутових умов сімей, характеристик на жителів села до різних  організацій.

Протягом року здійснюється оповіщення військовозобов’язаних, ведеться військовий облік учасників АТО/ООС та бойових дій.

Здійснюється облік, ведення та зберігання   погосподарських книг.

За допомогою ФГ Отапенко В.В., ФГ Целуйко О.В., ФГ Звєздун О.М. протягом літа здійснювався покіс трави на кладовищах та узбіччі доріг старостату.

За кошти громади  проводилось по потребі підгортання сміттєзвалища.

Повномасштабна війна агресора рф, внесла свої корективи в плани роботи нашого старостату. Відповідно до оголошених зборів проводились збори продуктів харчування, одягу, предметів гігієни, тощо як на потреби ЗСУ, так і для внутрішньо-переміщених осіб.  Більше  часу та уваги приділялось внутрішньо переміщеним особам, які прийняв наш старостинський округ  в селі Зелене (компактне поселення) з Донецької області, а також в домоволодіннях наших жителів. Надавалась допомога по відновленню втрачених документів окремим громадянам. Організовувалось підвезення транспортом до ЦНАПу та центру отримання грошової допомоги.

Організовувались виїзди лікарів для обстеження ВПО в місці компактного проживання.

Створено в приміщенні школи с. Зелене «Пункт незламності», який функціонував протягом опалювального періоду. Жителі  села Зелене та ВПО користувалися послугами електрогенератора та мали змогу отримати гарячі напої та продукти харчування.

Наприкінці звіту  хочу висловити слова вдячності воїнам, що з перших днів  вторгнення стали на захист нашої  України та всім жителям старостинського округу  за підтримку,згуртованість, розуміння. Прошу всіх любити наші села, дбати про чистоту та порядок, долучатися до прибирання наших територій, до добрих справ, щоб покращити життя нашої громади.

Бажаю всім перемоги,мирного неба та впевненість у завтрашній день.

Староста Мар’ївського старостинського округу        Марія ЦУРАН