Компаніївка
  • Головна
  • Проекти рішень
  • Про затвердження Порядку організації безоплатного харчування в закладах освіти Компаніївської селищної ради
Переглядів: 184

Про затвердження Порядку організації безоплатного харчування в закладах освіти Компаніївської селищної ради

     ПРОЕКТ

Про затвердження Порядку організації

безоплатного харчування в закладах освіти

Компаніївської селищної ради

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», Постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»

селищна рада

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Порядок організації безоплатного гарячого харчування в закладах освіти Компаніївської селищної ради (додається).
  2. Визнати таким, що втратило чинність рішення селищної ради від 22 грудня 2021 року №86 «Про затвердження Порядку надання пільг по оплаті за харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах».
  3. Контроль виконання рішення покласти на постійну комісію селищної ради постійну комісію з питань освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури, спорту та соціального захисту населення.

Голова селищної ради                                      Олександр МАСЛЮКОВ

 

Додаток

до рішення селищної ради

від                2023 року №

ПОРЯДОК

організації безоплатного гарячого харчування в закладах освіти Компаніївської селищної ради

Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про освіту», статті 5 Закону України «Про охорону дитинства», п.6 ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з урахуванням вимог Постанов Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 року №856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладів», від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»

Порядок регулює механізм організації безоплатного гарячого харчування в закладах освіти Компаніївської селищної ради за рахунок коштів місцевого бюджету.

Безоплатне гаряче харчування в закладах освіти Компаніївської селищної ради, відповідно до встановленого в закладі режиму (кратності) харчування, забезпечується для:

дітей-сиріт;

дітей, позбавлених батьківського піклування;

прийомних дітей;

дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);

діти з малозабезпечених сімей (тобто сімей, які з поважних або незалежних від них причин, мають середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї) та сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”;

діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

учнів закладів освіти, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, що проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

діти з сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, визначених у статтях 10 та 10-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (частина 3 статті 56 Закону України “Про освіту”) 

Забезпечення безоплатним гарячим харчуванням за рахунок бюджетних коштів здійснюється на підставі документів, що підтверджують таке право відповідно до законодавства:

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

- копія заяви від одного з батьків (або особи, яка їх замінює) на ім’я керівника;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- оригінал довідки про склад сім’ї з місця проживання;

- копії документів на призначення опікуна дитині.

діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах)

копія заяви від одного з батьків (або особи, яка їх замінює) на ім’я керівника;

копія висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»

- копія заяви від одного з батьків (або особи, яка їх замінює) на ім’я керівника;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- оригінал довідки про призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

учнів закладів освіти, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, що проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

копія заяви від одного з батьків (або особи, яка їх заміняє) на ім’я керівника;

-довідка про склад сім’ї з місця проживання;

-копія свідоцтва  про народження;

-копія  посвідчення про  надання статусу.

діти з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів

заява від одного з батьків (або особи,  яка їх заміняє) на ім’я керівника

-довідка про склад сім’ї з місця проживання;

-копія свідоцтва  про народження;

-копія документа, що підтверджує статус дитини.

діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

копія заяви від одного  з батьків(або особи, яка їх  заміняє) на ім’я керівника;

-довідка про склад сім’ї з місця проживання;

-копія свідоцтва  про народження;

-копія документа, що підтверджує статус дитини.

Документи, які дають право для застосування пільгових умов оплати харчування дітей в закладах освіти надаються керівнику закладу.

Рішення про звільнення від плати на поточний рік не може бути підставою для списання заборгованості, яка склалася раніше.

З осіб, які не подали необхідних документів щодо пільгових умов оплати харчування у  закладі  освіти оплата справляється у встановлених  розмірах.

Облік дітей, яким надаються пільги по оплаті за харчування, ведеться централізованою бухгалтерією  комунальної установи «Центр моніторингу та аналізу діяльності закладів освіти» Компаніївської селищної ради.