Компаніївка
Переглядів: 162

Протидія домашньому насильству

11 04 19 0111 квітня 2019 року провідним інспектором Компаніївського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Антолієм Кунтишом спільно з в.о. начальника відділу Компаніївського бюро безоплатної правової допомоги Іриною Дремлюгою було проведено зустріч з суб’єктами пробації. Під час проведення зустрічі були розглянуті причини та передумови домашнього насильства та його різновиди (фізичне, сексуальне, економічне, психологічне).
Суб’єктам пробації були роз’яснені спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству та передбачені законодавством заходи протидії такому насильству, а саме: терміновий заборонний припис стосовно кривдника та обмежувальний припис стосовно кривдника.
Були проведені індивідуальні бесіди з клієнтами пробації, щодо можливого домашнього насильства в їх родинах, шляхи попередження даних діянь та наголошено на відповідальності за їх скоєння.
Домашнє насильство та насильство взагалі, на жаль, є дуже розповсюдженим явищем в Україні, поки що чимало новацій у запобіганні домашньому насильству - це плани й пілотні проекти. Поліція, суди, органи місцевої влади, самоврядування, соціальні служби ще тільки вчяться працювати по-новому в цій царині.
Саме в 2019 році стане зрозуміло, наскільки серйозними й незворотними є поки що лише задекларовані зміни

Микола Іванов
Компаніївський районний сектор