Компаніївка
Переглядів: 686

Тренінг із Ґендерно-орієнтованого бюджетування в Компаніївській громаді

22 02 19 01

19-20 лютого в приміщенні Компаніївської селищної ради відбувся базовий 2-денний тренінг для нашої громади-партнера програми «Децентралізація приносить кращі результати ефективності (DOBRE)» з Ґендерно-орієнтованого бюджетування (ГОБ).

Тренінг проводили консультанти з Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (НДІ) Юлія Гончар і Антон Ходаков, регіональна координаторка НДІ Людмила Красницька, програмна менеджерка програми "Жінки лідерки" НДІ Яна Казакова. Також були присутні спеціалісти з місцевого економічного розвитку (МЕР) USAID/DOBRE Program Віталій Юрків та Богдан Келічавий, які провели робочу зустріч з головою Компаніївської ОТГ Олександром Маслюковим, познайомилися і обговорили питання про подальшу співпрацю.
Цільовою аудиторією тренінгу були селищний голова, в.о. старости громади, депутати, члени виконкому, керівники галузевих відділів, надавачі послуг, місцеві лідери та активісти громадських організацій.

22 02 19 0222 02 19 0322 02 19 05

НДІ є одним із виконавчих партнерів Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)», яка реалізується консорціумом організацій на чолі з Global Communities за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).

22 02 19 04

В рамках Програми DOBRE, НДІ працює в декількох напрямках: навчання місцевих лідерів та лідерок з питань ґендерно-орієнтованого бюджетування (ҐОБ), проведення тренінгів для жінок з розвитку лідерських навичок в рамках Академії жіночого лідерства, розбудова депутатських груп з ґендерних питань, а також підвищення громадського розуміння переваг ґендерної рівності.
Ґендерно-орієнтоване бюджетування є інструментом, за допомогою якого місцева влада може краще розуміти потреби усіх громадян – чоловіків і жінок різних вікових та соціальних груп та надавати ефективні послуги, спрямовані на вирішення цих потреб, а також збільшити ефективність використання бюджетних коштів.
Під час заходу учасники ознайомилися з етапами роботи та обговорили наступні модулі:
1. Розподіл повноважень та визначення пріоритетів різних груп населення громади. Можливості громад у забезпеченні рівності жінок і чоловіків.
2. Місцеві бюджети для врахування інтересів та потреб жителів громад. Можливості впливу жінок і чоловіків на формування місцевих бюджетів.
3. Включення ґендерних питань у місцеві програми, проекти та бюджет.
4. Ґендерно-орієнтоване бюджетування (ҐОБ) та його переваги для громади.
Не обійшлося, звісно, й без практичної роботи, а саме: формування ґендерно-чутливих цілей та завдань бюджетної програми, визначення структури видатків, розробка ґендерно-чутливих показників.

22 02 19 0722 02 19 0822 02 19 0922 02 19 1022 02 19 1122 02 19 1222 02 19 13
Після завершення заходу учасники задоволено дякували консультантам за отримані базові знання і навички, які дозволять їм застосовувати ґендерний підхід при розробці та затвердженні бюджетів.

22 02 19 14
Ми вдячні організаторам та всім учасникам цікавого і змістовного тренінгу.