Компаніївка
 • Головна
 • Рішення сесій
 • 2020 рік
 • №83 Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади на 2021 рік
Переглядів: 1149

№83 Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади на 2021 рік

КОМПАНІЇВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

третьої сесії селищної ради

восьмого скликання

 

від 22 грудня 2020 року                                                                                 №83

смт Компаніївка

Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади на 2021 рік

Відповідно до п. 22, статті 26, глави 1, розділу ІІ Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року №621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету», наказу Міністерства регіонального розвитку від 30 березня 2016 року №75,

селищна рада

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити Програму економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади на 2021 рік.

2.Контроль виконання рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету, та соціально-економічного розвитку.

Селищний голова                                                         Олександр МАСЛЮКОВ


 

Додаток

до рішення селищної ради

від 22 грудня 2020 року №83

ПРОГРАМА

економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади

на 2021 рік

ВСТУП

 

Програма економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади (ТГ) на 2021 рік розроблена на основі аналізу поточної ситуації в територіальній громади виходячи із загальної соціально-економічної ситуації, що склалася на відповідній території з урахуванням можливостей та місцевих ресурсів відповідно до пріоритетних напрямків розвитку населених пунктів територіальної громади.

Програма економічного і соціального розвитку Компаніївської  територіальної громади на 2021 рік є планом дій та інструментом для організації успішного розвитку та нарощування добробуту місцевої громади, підвищення її престижу, співпраці між владними структурами, діловими колами, громадськими організаціями, населенням різного віку, статі, місця проживання, соціального статусу у вирішенні питань розвитку території Компаніївської  територіальної громади, відстоювання її інтересів.

Законодавчою основою для розроблення Програми є Закони України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", "Про добровільне об`єднання громад", постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року №621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету" (зі змінами та доповненнями).

Програму розроблено з урахуванням завдань і положень:

Стратегії сталого розвитку Компаніївської селищної об’єднаної територіальної громади Кіровоградської області на 2019 – 2027 роки, затвердженої рішенням  28 сесії Компаніївської селищної ради № 604 від 09 серпня  2019 року.

Головною метою програми є створення умов для економічного зростання та удосконалення механізмів управління розвитку громади на засадах ефективності, відкритості та прозорості, посилення інвестиційної та інноваційної активності, забезпечення належного функціонування комунальної інфраструктури, з урахуванням вимог інклюзивності, дотримання високих екологічних стандартів та внаслідок цього підвищення конкурентоспроможності громади, доступності широкого спектра соціальних послуг та зростання добробуту і безпеки населення, з увагою до їх віку, статі, місця проживання, соціального статусу, збереження та відтворення трудових ресурсів, збереження та створення нових робочих місць в умовах впровадження економічних реформ, забезпечення умов для гідної та продуктивної зайнятості для жінок та чоловіків, у тому числі з інвалідністю.

Програма економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади на 2021 рік розроблена для забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, молоді і осіб похилого віку, здорових та осіб з особливими потребами та реалізації їх прав в соціально-економічному та культурному розвитку громади.

Реалізація Програми економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади на 2021 рік спрямована на підвищення рівня життя та покращення добробуту населення шляхом: забезпечення позитивної динаміки економічного зростання на основі ефективного впровадження енергозберігаючих технологій, створення сприятливого клімату для малого та середнього бізнесу, розвитку соціальної сфери та інфраструктури в громаді з урахуванням потреб населення різного віку, статі, місця проживання, стану здоров’я.

РОЗДІЛ І. Аналіз тенденцій економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади за 2019-2020 роки

 

Компаніївська об’єднана територіальна громада утворилася 29 жовтня 2017 року. На початок 2020 року до складу громади входило 12 населених пунктів: смт Компаніївка – адміністративний центр ОТГ, с.Живанівка, с.Громадське, с.Лужок, с.Голубієвичі, с.Антонівка, с.Першотравенка, с.Володимирівка, с.Вишнівка, с.Гордіївка, с.Софіївка, с.Покровка. Загальна площа громади складала – 203,42 км 2, чисельність населення – 6376 осіб, з них 3044 чоловіків та 3332 жінок.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року № 593-р затверджено перспективний план формування територій громад Кіровоградської області, відповідно до якого передбачено створення на території області 48 ОТГ. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 716-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Кіровоградської області" визначено адміністративні центри та затверджено території 49 територіальних громад Кіровоградської області. Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-р "Про утворення та ліквідацію районів" передбачено утворення на території області 4 адміністративних територіальних районів з одночасною ліквідацією 21 району. Компаніївська територіальна громада ввійшла до складу Кропивницького району Кіровоградської області. 25 жовтня 2020 року відбулися місцеві вибори голови Компаніївської ТГ та депутатів Компаніївської селищної ради.

На кінець 2020 року в рамках завершення реформи адміністративно-територіального устрою, децентралізації кількість населених пунктів громади становить 51 адміністративно-територіальну одиницю: 1 селище міського типу та 50 сільських населених пунктів (16 старостинських округів). Загальна площа громади складає 968  км2. Чисельність населення складає 14647 осіб, з них 6993 чоловіків та 7654 жінок. Міське населення становить 4340 мешканок та мешканців, сільське населення становить 10307 мешканок та мешканців.

Компаніївська ТГ розташована в центральній частині Кіровоградської області. На півночі межує з Кропивницьким, на сході – з Новгородківським, Долинським та Устинівським, на півдні – з Бобринецьким, на заході – з Новоукраїнським районами Кіровоградської області.

Природним і географічним капіталом вважається якість клімату, рельєф, якість ґрунтів, географічне розташування, відстань від важливих центрів, різноманітність флори і фауни, екологічна чистота навколишнього середовища. Основним природним багатством громади є чорнозем, який дозволяє отримувати високі врожаї с/г культур - загальна площа земель сільськогосподарського призначення на початок 2020 року становила 22623 га, на початок  2021 року становить 87079,5 га. Кліматичні умови дозволяють подумати про інвестиції в галузі відновлюваної енергії. Громада розташована у безпосередній близькості від обласного центру – міста Кропивницький, що є шансом для розвитку короткострокового багатоаспектного туризму.

У 2020 році Компаніївська ТГ, як і вся Україна, і весь світ, зіткнулася з новим викликом, новою проблемою  – пандемією гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — COVID-19), яка змусила значно скоригувати пріоритети як державної, так і місцевої політики, аби не допустити поширення захворювання та врятувати життя людей. Але поряд з цим громада жила, розвивалася, вирішувала проблеми і завдання, які виникали протягом цього непростого року.

Протягом 2019-2020 рр. у напрямку розвитку інфраструктури, дорожнього господарства, житлово-комунального господарства та благоустрою території громади були виконані наступні роботи:

в рамках муніципального співробітництва відкрито новий автобусний маршрут з пасажирського перевезення жителів сіл Софіївка, Виноградівка, Водяне до селища Компаніївка;

виконано роботи по відновленню елементів з благоустрою в цетральному сквері (біля фонтану), встановлено урни для сміття та нові лавки;

проведено паспортизацію місць видалення твердих побутових відходів;

відновлено мережу зовнішнього освітлення із встановленням енергозберігаючих ламп по вул. Лугова, пров. Вишневий, вул. Яновського смт Компаніївка;

в центральному сквері селища встановлено 10 металевих опор, на яких по 2 сучасні LED-лампи для зовнішнього освітлення;

проведено ремонтні роботи адмінприміщення Голубієвицького старостату, виготовлено проектно-кошторисну документацію на електроопалення, проведено роботи  по переведенню на електроопалення, здано об’єкт в експлуатацію;

з у с. Першотравенка Компаніївської ОТГ на вулицях Молодіжна та Миру (частково) з’явилося модернізоване вуличне освітлення,  всього встановлено 19 сучасних якісних та економних LED-світильників.

по вул. Набережна в смт Компаніївка ще 9 домоволодінь підключено до централізованого водопостачання;

проведено роботи з облаштування та ремонту криниць селища;

в сільському будинку культури с.Першотравенка встановлено теплогенераторну установку для обігріву приміщення;

в рамках муніципального співробітництва КП «Благоустрій» забезпечено підвіз жителів с.Сасівка, с.Губівка, с.Петрівка до районного центру;

в с.Першотравенка по вул. Перемоги збудовано нову систему водопостачання, прокладено 1200 м водогону;

проведено реконструкцію мереж вуличного освітлення від КТП-67 Л-1,Л-2 по вул.Перемоги в с.Першотравенка на суму 90 тис.грн.;

проведено реконструкцію мереж вуличного освітлення від КТП-19 по вул. Набережна, Першотравнева в с.Софіївка, вартість робіт склала 144,5 тис.грн.;

проведено роботи будівництва нової артезіанської свердловини в с.Живанівка для забезпечення питною водою дитячий садочок «Віночок» та Живанівську філію КЗ «Компаніївське НВО» на загальну суму 99,9 тис.грн.;

проведено гідродинамічне очищення каналізаційної системи  на суму 93,06 тис.грн.;

в рамках «Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у Компаніївській ОТГ на 2019-2022 роки» проведено стерилізацію тварин на суму 12 тис.грн.;

в рамках природоохоронних заходів за рахунок цільових фондів організовано утримання сміттєзвалища (65,4 тис.грн.) та проведено облаштування та розширення споруд для складування побутових та харчових відходів в комунальних закладах Компаніївської селищної ради (101 тис.грн.);

виготовлено технічну документацію на спортивний майданчик с.Живанівка (7 тис.грн.);

розроблено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) межі населеного пункту – смт Компаніївка Компаніївської селищної ради Компаніївського району (15 тис.грн.).

Протягом звітного періоду проведено  наступні роботи з ремонту дорожнього покриття:

капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Вишнева смт Компаніївка (частково) (вартість робіт склала 2223,799 тис. грн.) (2019р.);

поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Вишнева смт Компаніївка;

капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Вишнева смт Компаніївка (вартість робіт склала 3529,219 тис. грн.) (2020 р.);

за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на соціально-економічний розвиток  проведено:

* капітальний ремонт вул. Центральна від будинку №45 до будинку №81 в с. Живанівка Компаніївського району Кіровоградської області на загальну суму 1361,5 тис. грн.;

* капітальний ремонт дороги від с. Живанівка по вул. Перемоги в смт Компаніївка Компаніївського району Кіровоградської області на загальну суму 1387,4 тис. грн.;

поточний ремонт вулиці Перемоги смт Компаніївка на загальну суму 50 тис. грн.;

виготовлення Сертифікату про готовнiсть об`єкту до експлуатації- 10 тис.грн.;

поточний ремонт тротуару по вул.Вишнева смт Компаніївка – 158,2 тис.грн.;

поточний ремонт дорожнього покриття вул. Лугова – 27,4 тис.грн.;

поточний ремонт дорожнього покриття вул. Молодіжна – 37,1 тис.грн.;

придбано холодний асфальт для поточних ремонтних робіт дорожнього покриття – 36 тис.грн.

Всього виконано ремонтних робіт дорожнього покриття на загальну суму: 2019 рік – 2423,259 тис.грн., 2020 рік - 6069,89 тис.грн.

В Компаніївській ТГ діють два комунальні підприємства: СКП «Компаніївське» (водопостачання та водовідведення), КП «Благоустрій».

Загальний обсяг профінансованих робіт на благоустрій населених пунктів ТГ за 2019 рік  склав 2437,838 тис. грн., за 2020 рік (на звітну дату) – 2441,014 тис.грн.

На утримання СКП «Компаніївське» (водопостачання та водовідведення) за 2019 рік профінансовано 435 тис. грн. для оплати послуг та придбання матеріалів, за 2020 рік (на звітну дату)– 424,3 тис.грн.

На утримання КП «Благоустрій» (заробітна плата, енергоносії, вивіз сміття та ін.) за 2019 рік профінансовано 2451,8 тис. грн., за 2020 рік (на звітну дату) -2069,846 тис.грн.

Придбано комунальний транспорт (автомобіль ГАЗ-3307-12) на суму 138,6 тис. грн.

На території ТГ в 2020 році функціонувало три заклади дошкільної освіти. В громаді проживала 301  дитина віком від 1 до 6 років (153 дівчинки та 148 хлопчиків), з яких 165 осіб – відвідувало заклади дошкільної освіти. Заклади налічують 20 вихователів.Усіма формами дошкільної освіти охоплено 77% вихованців. На початок 2021 року в громаді функціонуватимуть 6 дошкільних навчальних закладів та 2 НВК школа-дитячий садок ( НВК "Сасівська ЗШ І-ІІІ ступенів -ДНЗ", НВК "Виноградівська ЗШ І-ІІ ступенів -ДНЗ").

На 100 місць у закладах освіти перебуває 86 осіб. Черга на зарахування у ЗДО відсутня.

  Освітні потреби населення в громаді у 2020 році забезпечували 4 заклади загальної середньої освіти, в т.ч. один опорний заклад освіти – комунальний заклад «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» Компаніївської селищної ради Кіровоградської області, у яких здобували освіту  782 здобувача освіти (387 дівчаток та 395 хлопчиків). Заклади налічували 102 педагогічних працівника. На початок 2021 року в громаді функціонуватиме 17 закладів загальної середньої освіти, в яких навчатимуться 1668 здобувачів загальної середньої освіти.

  Постійно проводяться роботи з метою поліпшення технічного стану закладів освіти, підтримки сталого функціонування їх під час проходження опалювального сезону.

Основними статтями видатків з бюджету Компаніївської селищної ради є видатки на утримання закладів соціальної сфери, а саме на оплату праці, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, харчування.

На утримання шкіл громади в 2019 році було профінансовано  26649,566 тис. грн., в 2020 році (на звітну дату)- 24372,831 тис.грн.

На утримання ДНЗ громади в 2019 році було профінансовано 5661,295 тис. грн., в 2020 році (на звітну дату) – 5207,05 тис.грн.

Протягом 2019-2020 рр. у напрямку розвитку дошкільної освіти було:

замінено двері, скляні блоки на енергозберігаючі склопакети в будівлі дошкільного навчального закладу №1 «Пролісок»; замінено лампи розжарювання на енергозберігаючі в ДНЗ №1, №2;

в 2020 році на ДНЗ було придбано: холодильник для ДНЗ № 3- 10000 грн.; термометри для ДНЗ № 1 - 4800, витяжка – 5200.

Протягом 2019-2020 рр. у напрямку розвитку загальної середньої освіти було:

придбано оснащення та засоби навчання, мультимедійні засоби для кабінетів природничого циклу загальноосвітніх навчальних закладів громади;

придбано мультимедійне обладнання для кабінету біології комунального закладу КЗ «Компаніївське НВО»;

придбано автобус спеціалізований шкільний ATAMAN D093S2 на 32 посадкових місця, вартістю 1 848 тис. грн. для підвезення учнів комунального закладу освіти Голубієвицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Компаніївської селищної ради;

- проведено реконструкцію котельні Першотравенської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів та введено її в експлуатацію; встановлено два нових твердопаливних котли для паливних гранул (пелетів); замінено мережу теплотраси від котельні до школи, обладнання та внутрішню мережу будівлі; виконано поточний ремонт з влаштуванням складського приміщення для зберігання пелетів в котельні: кошторисна вартість будівництва склала 1 млн. 488 тис. 600 грн.;

- проведено поточні ремонти приміщень закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти;

- у 2019 році капітальні видатки для облаштування харчоблоків Компаніївської ЗОШ І-ІІ ст., Живанівської філії КЗ «Компаніївське НВО», Голубієвицької ЗОШ І-ІІІ ст. склали 34,2 тис. грн., капітальні видатки для облаштування харчоблоків дошкільних навчальних закладів склали – 18 тис. грн.

- у жовтні  2019, 2020 р. в усіх закладах загальної середньої освіти ТГ проведено електротехнічні виміри опору контуру заземлення та опору ізоляції електромережі, а у червні 2019, 2020 року -  у всіх закладах дошкільної освіти.

- для виконання протипожежних заходів у закладах освіти ТГ використано з початку 2019 року 38,214 тис. грн. в т.ч. на: технічне обслуговування вогнегасників, придбання пожежних рукавів; в 2020 році - 28,4 тис.грн;

- проведено капітальний ремонт баскетбольного майданчика КЗ  «Компаніївське НВО» на загальну суму 704,4 тис. грн. (в т.ч. кошти державного бюджету - 507,1 тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету – 197,3 тис. грн.);

 проведено підключення закладів загальної середньої освіти до мережі Інтернет за кошти державного бюджету на суму 191,415 тис. грн.;

придбано гуманітарний кабінет для  КЗ «Компаніївське НВО» на  загальну суму 90 тис. грн. (в т.ч. кошти державного бюджету – 44,5 тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету – 45,5 тис. грн.);

забезпечено санітарно-гігієнічні норми у закладах загальної середньої освіти на  загальну суму – 57 тис. грн. (в т.ч. кошти державного бюджету – 50,924 тис. грн.,  спів фінансування з місцевого бюджету – 6,076 тис. грн.).

1 класи навчальних закладів повністю забезпечені комп’ютерною технікою, меблями, дидактичними засобами навчання, підручниками відповідно до Концепції «Нова українська школа» та науково-педагогічного проекту «Інтелект України».

придбано дидактичні матеріалі, меблі та персональні комп’ютери для Нової української школи:

2019 рік - на загальну суму – 276,1 тис. грн. (в т.ч. кошти державного бюджету - 185,737 тис. грн., спів фінансування з місцевого бюджету – 90,363 тис. грн.);

2020 рік - на загальну суму – 293,8 тис. грн. (в т.ч. кошти державного бюджету – 228,7 тис. грн.,  спів фінансування з місцевого бюджету – 65,1 тис. грн.);

придбано навчальні матеріали для навчання учнів молодших класів за науково-педагогічним проектом «Інтелект України»:

рік – 135,84 тис.грн.;

рік - 132 тис.грн.

забезпечено придбання засобів для дезінфекції шкіри рук та поверхонь для закладів загальної середньої освіти на загальну суму 113,487 тис.грн., в т.ч. за рахунок державного бюджету – 102,137 тис.грн., за рахунок місцевого бюджету – 11,35 тис.грн.;

забезпечено придбання засобів індивідуального захисту (маски, печатки, дезінфекційні розчини) для закладів освіти (в т.ч. дошкільних навчальних закладів) на суму 31,428 тис.грн.;

забезпечено придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку для дітей з особливими освітніми потребами за рахунок державного бюджету – 80,6 тис.грн.;

забезпечено проходження медичного огляду педагогічними працівниками – 54,174 тис.грн.

Заклади загальної середньої освіти територіальної громади забезпечені комп’ютерною технікою: 6 навчальних комп’ютерних комплексів, 111 комп’ютерів, 34 ноутбуків, 5 інтерактивних комплексів (інтерактивна дошка+мультимедійний проектор), 5 екранів+мультимедійний проектор.

100% підключені до мережі Інтернет.

Долучившись до проєкту «Сучасна їдальня», для харчоблоку комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об'єднання» Компаніївської селищної ради Кіровоградської області закуплено сучасне обладнання за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів на суму 66,67 тис.грн.

Придбано для комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об'єднання» Компаніївської селищної ради Кіровоградської області посуд для їдальні (миски, стакани) на суму 44,931 тис.грн.

Учні закладів освіти територіальної громади з числа дітей пільгових категорій, у тому числі – дітей учасників АТО – 100% забезпечені безкоштовним харчуванням.

143 учня сільських закладів освіти об’єднаної територіальної громади, які проживають за межею пішохідної доступності, 100% забезпечені підвозом протягом 2019-2020 н.р.

Отримано експертну оцінку на проектно-кошторисну документацію на реконструкцію Голубієвицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів під «школа-дитячий садок» в с.Голубієвичі.

Діє в громаді один заклад позашкільної освіти – Центр дитячої та юнацької творчості, який відвідує 810 дітей шкільного віку. Всіма формами позашкільної освіти у закладах громади охоплено 86 % учнів від загальної кількості учнів загальної середньої освіти. Для надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми передано кошти субвенції з місцевого бюджету районному бюджету в 2020 році в сумі 149,083 тис.грн.(на звітну дату).

Шляхом надання коштів субвенції з місцевого бюджету районному бюджету забезпечено діяльність інших закладів у сфері освіти, а саме міжшкільного навчально-виробничого комбінату у 2020 році на суму 180,203 тис.грн. (на звітну дату).

В Компаніївській громаді протягом 2019-2020 років проживало біля 1800 молодих осіб віком від 14 до 35 років, що становить 30% від загальної кількості населення ТГ. Загальна чисельність дітей віком від 0 до 6 років складала 320 осіб.

Службою у справах дітей та соціального захисту Компаніївської ТГ постійно здійснюється відповідна соціальної роботи з сім’ями та особами, які опинилися у складних життєвих обставинах. Постійно проводяться щотижневі профілактичні заходи (рейди) з метою своєчасного виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, недопущення соціального сирітства.

З метою надання соціальної підтримки малозахищеним верствам населення громади селищною радою розроблено та впроваджено в дію ряд  програм: «Програма соціальної підтримки молоді, захисту дитинства, розвитку педагогічної, культурно – масової роботи, профілактики алкоголізму, правопорушень «Молодість Компаніївки»; «Програма оздоровлення  і відпочинку дітей, молоді та сімей з дітьми на 2017 – 2020 рр.»; «Заходи щодо попередження насильства в сім”ї на 2018-2020 рр.», «Заходи щодо реалізації концепції соціального захисту бездомних громадян на 2018-2020 рр.» та ряд інших програм.

В межах вказаних програм проводяться виплати разової грошової допомоги жителям громади, виплати одноразової  матеріальної допомоги учасникам АТО, оплата путівок на санаторно-курортне лікування ліквідаторам аварії на ЧАЕС, виплати допомоги на лікування та інші виплати, виділено кошти на придбання інсуліну для лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет та на придбання туберкуліну для прививання наймолодших членів громади.

Забезпечено якісними послугами з оздоровлення та відпочинку дівчат та хлопців у пришкільних таборах  Компаніївської ОТГ – в 2019 році оздоровлення проведено для 473 дітей в 5 пришкільних таборах, виділено кошти в сумі 167,4 тис. грн. Під час проведення літньої оздоровчої кампанії в  2019 році за кошти місцевого бюджету до оздоровчого закладу - табір «Богатирьонок» Одеської області  було направлено 23 дитини пільгових категорій, придбано путівок на суму 195,5 тис.грн. Під час проведення літньої оздоровчої кампанії в  2019 році за кошти державного бюджету до оздоровчих дитячих закладів було направлено 7 дітей пільгових категорій. В 2020 році 7 дітей пільгових категорій (4 дівчаток та 3 хлопчиків) оздоровлено в дитячих таборах: «Артек»(Київ), «Молода гвардія» (Одеса), Перлина Чорномор’я (Сергіївка).

В 2020 році надано субвенцію з державного бюджету місцевому бюджету громади для придбання житла 10 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування на загальну суму 3414,34 тис.грн.

В 2020 році було надано допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування яким виповнилося 18 років в сумі 7,24 тис.грн.

Учні закладів освіти територіальної громади з числа дівчат та хлопців пільгових категорій, у тому числі – дітей учасників АТО – 100% забезпечені безкоштовним харчуванням.

Із бюджету громади в 2020 році профінансовано заходи соціального спрямування:

компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремих категорій громадян – 28,972 тис.грн.( на звітну дату);

надання фінансової підтримки громадським організаціям осіб з інвалідністю і ветеранів, діяльність яких має соціальну спрямованість - 300,636 тис.грн.( на звітну дату);

організація та проведення громадських робіт – 4,357 тис.грн.;

інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення (грошова допомога на лікування) – 137 тис.грн.( на звітну дату).

Забезпечено взаємодію з громадськими організаціями інвалідів, ветеранів  у питаннях дотримання прав осіб з інвалідністю, ветеранів та інших соціально вразливих категорій громадян.

Велика увага в Компаніївській ТГ приділяється розвитку фізичної культури і спорту, що є запорукою здоров’я мешканок та мешканців громади, особливо її молодшого покоління. Фізична культура і спорт є складовою частиною освітнього процесу підростаючого покоління. З метою визначення та забезпечення реалізації першочергових та перспективних заходів, спрямованих на формування моделі розвитку фізичної культури і спорту на демократичних та гуманітарних засадах розроблено «Програму розвитку фізичної культури та спорту на 2017-2020 рр.»

Протягом 2019-2020 рр. для підтримки здорового способу життя, спортивного виховання дітей та молоді, стимулювання занять фізичною культурою було:

у Компаніївці на території КЗ «Компаніївське НВО» побудовано та облаштовано  баскетбольне поле зі штучним покриттям;

проведено навчально-тренувальні збори та змагання, придбано спортивний інвентар та профінансовано транспортні послуги;

надано в 2020 році фінансову підтримку регіональних всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості для проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи ДЮСШ «Юність» (оплата праці з нарахуваннями, спортивний інвентар) – 110,081 тис.грн.(на звітну дату).

Компаніївська ТГ не стоїть осторонь підтримки та розвитку галузі культури в громаді. Жоден культурно-масовий  захід  в нашому селищі не проводиться без концертних програм за підтримки селищної ради.

Маючи на балансі осередки культури, де працюють художні колективи, народно-аматорські групи, фольклорні колективи, музичні  гурти жителі нашої громадиа мають можливість долучатися до чарівного світу мистецтва.

Всі колективи беруть активну участь у багатьох селищних, районних, обласних та Всеукраїнських заходах художньої самодіяльності.

Для відзначення державних свят, проведення соціально-культурних заходів, збереження історичних, національних традицій, вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, учасників АТО, пенсіонерів проводиться робота з організації заходів.

Для розвитку культури та творчості громади селищною радою було закуплено сценічні костюми для районного будинку культури, меблі та жалюзі в приміщення для дозвілля мешканців селища. Також були придбані сценічні костюми для аматорів Живанівського будинку культури. Здійснюється фінансування на утримання музичної школи, бібліотек.

У 2020 році забезпечено (шляхом надання коштів субвенції з місцевого бюджету районному бюджету):

-  діяльність музеїв на суму 4,187 тис.грн.(на звітну дату),

- діяльність районного будинку культури (оплата праці з нарахуваннями, електроенергія, матеріали) на суму – 167,503 тис.грн.( на звітну дату);

- діяльність бібліотек на суму – 20 тис.грн.( на звітну дату);

- інші заходи в галузі культури і мистецтва – літературна премія «Земля світлячків» - 4 тис. грн.

Протягом 2019-2020 рр. в Компаніївській ТГ забезпечено надання якісних культурно-мистецьких та інформаційно-просвітницьких послуг населенню з увагою до їх віку, статі, місця проживання, стану здоровя, підготовку та проведення соціально важливих культурно-мистецьких заходів регіонального рівня.

В галузі охорони здоров’я  надається  субвенція  районному бюджету для забезпечення відповідних видатків Компаніївської ЦРЛ та Компаніївського ЦПМСД. Медичну допомогу жителям громади в 2020 році надавали: амбулаторія с. Голубієвичі, Живанівський ФП та Першотравенський ФП, для яких  надаються субвенції з селищного бюджету для забезпечення відповідних видатків. Було надано багатопрофільну медичну допомогу на оплату енергоносіїв, придбання відсмоктувача та бактерицидних ламп забезпечено безкоштовними рецептами осіб пільгових категорій, матеріали для облаштування котельні (190,235 тис.грн.). Забезпечено централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет (60 тис.грн.).

Компаніївська територіальна громада в рамках міжнародного технічно-економічного співробітництва співпрацює з Глобал Комьюнітіз, виконавцем Програми «Децентралізація Приносить Кращі Результати та Ефективність» (DOBRE) щодо виконання Програми в Україні.

В рамках програми під керівництвом польсько – української експертної групи в громаді в результаті спільної роботи з робочою групою зі стратегічного планування розроблено та затверджено позачерговою 28 сесією Компаніївської селищної ради 8 скликання Стратегію сталого розвитку Компаніївської селищної об'єднаної територіальної громади Кіровоградської області на 2019 – 2027 роки.

В межах програми для керівництва, посадових осіб, профільних спеціалістів, молоді, членів громади були організовані та проведені тренінги, навчальні семінари, заняття, баркемпи, фестивалі, конференції з різних напрямків. А саме:

навчання за унікальною програмою Академії лідерства, Академії Жіночого Лідерства;

анкетування - дослідження  умов життя та якості громадських послуг у Компаніївській об'єднаній територіальній громаді;

проведено вимірювання Індексу спроможності місцевого самоврядування (PMCI);

консультації у напрямках: компоненти «Прозорі бюджети»,  «Антикорупційні механізми в ОТГ», «Фінансова доброчесність в ОТГ», «Гендерно - орієнтовне бюджетування», «Підвищення ефективності здійснення закупівельної діяльності ОТГ»;

міжмуніципальне співробітництво;

розробка та реалізація Стратегії розвитку освіти та вивчення досвіду впровадження ініціатив в галузі освіти;

молодіжна політика а громаді;

співпраця з Агенцією сталого розвитку "Хмарочос»  в напрямку "МІСЦЕВІ ІНІЦІАТИВИ ЗМІНЮЮТЬ ЖИТТЯ ГРОМАДИ».

Проекти громади, які в 2019-2020 рр. було профінансовано коштами Програми «Децентралізація Приносить Кращі Результати та Ефективність» (DOBRE):

швидкий грант: проект «Здоров’я жителів Компаніївської ОТГ»  (стоматологічний кабінет амбулаторії в с. Голубієвичі) – 269 тис. грн.;

інвентаризація – облаштування зали засідань: «Покращення роботи місцевого самоврядування через створення сучасних умов роботи вищого представницького органу ОТГ – Ради громади із забезпеченням широкого залучення громадськості» - 86,674 тис.грн.;

молодіжний  проект:  «Облаштування молодіжного творчого простору в смт Компаніївка Кіровоградської області» - 222,449 тис. грн.;

проект з удосконалення надання послуги «Утримання та ремонту доріг та тротуарів Компаніївської селищної об'єднаної територіальної громади Кіровоградської області: установка MADROG MADPATCHER MPA 6.5W для ямкового ремонту доріг струменево-інєкційним методом (пневмонабризом) з комплектом - 1 736, 08 тис. грн.

РОЗДІЛ ІІ. Мета, завдання та заходи економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади на 2021 рік

Підрозділ 1. Конкурентоспроможна інноваційноспрямована економіка.

1.1 Розвиток аграрного сектору

Основу економічного розвитку громади становить сільське господарство. Більше 85% земель громади мають сільськогосподарське призначення. Загальна площа земель сільськогосподарського призначення на початок 2020 року становила 22623 га, на початок  2021 року становить 87079,5 га. У галузевій структурі сільського господарства провідне місце належить рослинництву.

У структурі сільгоспугідь рілля складає 75,7%, багаторічні насадження – 0,5%, сіножаті - 0,07%, пасовища – 12,8%. Розораність земель складає 85%.

На території громади діють господарства, які займаються рослинництвом, тваринництвом, переробкою с\г продукції, розведенням птиці.  Основні площі в рослинництві зайняті під зерновими та технічними культурами, зокрема, пшеницею, ячменем, житом, кукурудзою, соняшником, озимим ріпаком та ін.

Станом на 1 січня 2020 року в Компаніївській ОТГ працювало біля 60 фермерських господарств. В 2021 році виробництвом сільськогосподарської продукції займатимуться майже 151 сільськогосподарське агроформування, з яких 129 - фермерські підприємства.

Посушливі погодні умови протягом червня-вересня 2020 року негативно вплинули на формування врожайності соняшнику, кукурудзи, що призвело до зменшення валового виробництва цих культур.

Головна мета розвитку сільського господарства – це збільшення виробництва сільськогосподарської продукції, забезпечення конкурентоспроможності сільського господарства громади на внутрішньому ринку, гарантування продовольчої безпеки, покращення умов життя та праці селян, створення умов для розвитку підприємництва у сільській місцевості.

Головні проблеми:

зміна погодно – кліматичних умов, що зумовлено зростанням температури повітря як середньорічної, так і для окремих періодів року, що особливо негативно впливає на умови ведення землеробства;

високі ціни на товари для ведення сільського господарства (посівний матеріал, паливно-мастильні матеріали, міндобрива, засоби захисту рослин та інші), що призводить до збільшення собівартості виробленої продукції та  низькі  ціни на вироблену продукцію;

недостатній  рівень агротехніки в дрібних фермерських господарствах;

відсутність мотивації у сільськогосподарських товаровиробників до розвитку трудомістких галузей тваринництва, які потребують тривалого обороту вкладених ресурсів;

низький рівень зайнятості сільського населення, що не сприяє соціально-економічному розвитку  сільських територій;

втрати бюджету від «прихованої оренди», коли власники земельних ділянок передають їх в обробіток приватним підприємцям без укладання договору оренди землі;

відсутність на території громади переробних підприємств, які б закуповували сільськогосподарську продукцію;

зменшення виробництва продукції тваринництва; низька та нестабільна закупівельна ціна на молоко та м'ясо;

нестабільність кредитування та обмежена фінансова підтримка.

Пріоритетні напрямки:

створення сприятливих умов для розвитку високоефективного конкурентоспроможного аграрного сектору та закріплення позитивних зрушень; зміцнення фінансового стану господарств; підвищення культури землеробства; стабілізація ситуації у тваринницькій та рослинницькій галузях, збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та забезпечення продовольчої безпеки, гарантування економічної та продовольчої безпеки регіону, поліпшення якості життя в сільській місцевості.

Основні завдання та заходи:

пошук нових потенційних ринків збуту для продукції агропромислового комплексу регіону та збільшення обсягів  експортних надходжень;

впровадження інвестиційних проектів у галузі з метою підвищення її конкурентоспроможності;

створення рівних умов для підтримки сільськогосподарських виробників незалежно від їх виду, типу, розміру, форми власності та господарювання;

забезпечення участі підприємств агропромислового комплексу у виставково-ярмаркових заходах регіонального, державного та міжнародного рівнів;

Джерела фінансування:

державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників, інвестиції, власні кошти сільськогосподарських підприємств та за рахунок коштів, не заборонених діючим законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

забезпечення конкурентоспроможності сільського господарства на внутрішньому і зовнішньому ринку, гарантування продовольчої безпеки, покращення умов життя та праці селян.

1.2 Використання земельних ресурсів та удосконалення земельних відносин

На початок 2020 року земельний фонд громади складав 20032,03 га, з них: 17228 га - землі сільськогосподарського призначення; 15239,72 га – рілля; 73,38 га – багаторічні насадження; 1857,17 га – пасовища; 804,17 га – землі лісогосподарського призначення; 159,9 га – землі водного фонду; 727,34 га – забудовані землі; 2736,42 га - землі запасу.

До бюджету Компаніївської селищної ради надходять кошти від плати за землю.

У процесі земельної реформи з’явились проблеми у створенні нової системи управління земельними ресурсами, акумулювання і витрат коштів, які надходять від земельного податку, орендної плати, продажу земельних ділянок і інших угод із землею. Загострились питання використання і охорони земельних ресурсів, і перш за все відповідальності власників і землекористувачів за використання землі.

Пріоритетом в державній політиці на сьогодні є забезпечення учасників АТО земельними ділянками відповідно до розпорядження КМУ від 19.08.2015 року «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками» та пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Нормативна грошова оцінка земель – один з основних чинників ефективного використання земельних ресурсів. Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів здійснена не в повному обсязі. Орієнтовно проведення  робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у 2021 році потребують всі населені пункти Компаніївської селищної ради.

Протягом 2019-2020 рр.:

 проведено роботи із укладання та переукладання договорів оренди земель сільськогосподарського призначення з метою встановлення розміру ставок орендної плати відповідно до чинного законодавства (3-12% від нормативно - грошової оцінки землі), в результаті перезаключено 6 договорів із 3% на 8%, додаткові надходження в бюджет склали 850 тис. грн.;

проведена розробка проектів землеустрою еколого - економічного обґрунтування сівозмін: розроблено та затверджено 2 проекти землеустрою;

постійно здійснюється самоврядний контроль за станом дотримання вимог земельного законодавства;

проведено інвентаризацію 5-х земельних ділянок: Живанівська філія КЗ «Компаніївське НВО», Компаніївська ЗОШ  І-ІІ ст., футбольне поле, гаражі, ЦРЛ та КП ЦПМСД;

проведення інвентаризації земельної ділянки (місце з утримання тварин):

прийняте рішення стосовно проведення інвентаризації 14-х земельних ділянок.

прийнято рішення про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель с. Першотравенка по вул. Миру, №54/1, з метою формування земельної ділянки комунальної власності для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (код КВЦПЗ – 03.07);

затверджено «Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення комунальної власності та розпорядження ними»;

виготовлено технічну документацію на спортивний майданчик с.Живанівка (7 тис.грн.);

розроблено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) межі населеного пункту – смт Компаніївка Компаніївської селищної ради Компаніївського району (15 тис.грн.).

протягом 2020 року в сфері земельних відносин прийнято 444 рішення  (за чотири квартали).

Також прийнято рішення:

 про розробку (поновлення)  грошової оцінки населених пунктів: смт Компаніївка, сіл Живанівка, Лужок, Громадське;

про оновлення та внесення змін до генерального плану та зонінг села Голубієвичі Компаніївського району Кіровоградської області;

про затвердження меж села Покровка;

про погодження меж селища Компаніївка.

Головні проблеми:

висока розораність сільськогосподарських угідь, що призводить до деградації земель та створює загрозу екологічній безпеці території;

незавершеність інвентаризації земель та їх грошової оцінки;

відсутність встановлених меж у більшості населених пунктів;

недостатній рівень культури землеробства;

недостатнє здійснення природоохоронних та агротехнічних заходів у землекористуванні;

відсутність встановлених меж, згідно з чинним законодавством, в населених пунктах Компаніївської  селищної ради;

вирішення питання резервування землі для надання учасникам АТО.

Пріоритетні напрямки:

раціональне використання земельних ресурсів;

забезпечення збільшення надходжень від плати за землю до бюджету.

Метою програми є розв’язання проблем розвитку відносин власності на землю, формування цивілізованого ринку земель, удосконалення системи земельних платежів, підвищення ефективності управління земельними ресурсами, поліпшення організації державного контролю за використанням і охороною земель.

Формування земельних відносин має базуватися на принципах:

- непорушності права приватної власності на землю;

- включення землі у ринковий обіг;

- соціальної справедливості у перерозподілі земель, що перебувають у державній та комунальній власності;

- поєднання високої економічної ефективності та екологічної безпеки використання земель;

- узгодження темпів і основних напрямів реформування земельних відносин.

Основні завдання та заходи:

- проведення інвентаризації земель в межах населених пунктів Компаніївської селищної ради;

- перегляд договорів оренди земельних ділянок відповідно до оновленої нормативної грошової оцінки землі, перегляд ставок за користування земельними ділянками;

- підготовка інвестиційно-привабливих земельних ділянок, налагодження співпраці на всіх рівнях з органами державної влади та місцевого самоврядування, активізація продажу земельних ділянок та прав оренди на них шляхом проведення аукціонів;

- постійне здійснення моніторингу земельних ділянок, на які не оформлені права з метою раціонального їх використання та поповнення бюджету;

- проведення робіт зі встановлення меж населених пунктів;

- проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів;

- забезпечити в повному обсязі оформлення документів на використання земельних ділянок;

- сприяти проведенню земельних торгів (аукціонів) на вільні земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва.

Заплановані заходи на наступні роботи з землеустрою на території Компаніївської селищної ради:

встановлення меж для населених пунктів;

виготовлення топографії населених пунктів;

виготовлення генерального плану населених пунктів;

виготовлення грошової оцінки земельних ділянок в населених пунктах громади;

Джерела фінансування:

за рахунок коштів, не заборонених діючим законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

проведення інвентаризації та коригування грошової оцінки земель;

забезпечення сталих надходжень від плати за землю, збільшення надходжень від оренди земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності;

підготовка інвестиційно-привабливих земельних ділянок.

1.3. Стале функціонування промисловості

На сьогоднішній день успішність економіки багато в чому залежить від ефективного розвитку промислового потенціалу. Саме промисловість в сучасних умовах залишається основним джерелом розвитку та трансформаційних змін економічної проблеми сьогодення.

На території громади до основного кола промислових підприємств належить: ВСК «Колос», ПП Головін, ФГ «Веста-Люкс».

Продукція промисловості реалізується переважно на території громади.

Головні проблеми:

відсутність великих промислових підприємств;

недостатнє залучення інвестицій у впровадження інновацій на розвиток промисловості;

застаріла технічна база промислових об’єктів;

низький рівень впровадження енергозберігаючих заходів у виробництво.

Основні завдання та заходи:

популяризація продукції місцевих товаровиробників шляхом організації виставково-презентаційних заходів і ярмарків, сприяння участі підприємств промисловості у таких заходах;

сприяння вирішенню проблемних питань у функціонуванні підприємств промисловості, що розміщені на території ;

вжиття заходів щодо створення належних умов для нарощування підприємствами обсягів виробництва промислової продукції;

пошук та освоєння нових ринків збуту продукції;

підтримка молодіжного та жіночого підприємництва.

Джерела фінансування:

реалізація завдань програми буде здійснюватися за рахунок: власних коштів суб’єктів господарської діяльності та інвесторів; інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

розвиток промислового потенціалу підприємств та нарощування обсягів промислового виробництва.

1.4. Ефективне використання мінерально–сировинних ресурсів

На території Компаніївської ТГ не розвинена мінерально-сировинна база, але є природні запасу глини, граніту. Освоєння родовищ корисних копалин не проводиться. Інші родовища, які є складовими мінерально-сировинної бази, не розробляються, тому ресурси цих родовищ не використовуються.

Перевагою є наявність родючих ґрунтів – чорноземів.

На початок 2020 року громада мала в наявності 35 ставків, 14 з яких знаходиться в оренді і використовуються для риборозвідних потреб.

Головні проблеми:

не розробляються родовища з розвіданими запасами корисних копалин;

складний законодавчий механізм отримання дозволів на вивчення та розробку родовищ;

відсутність потенційних інвесторів, що викликане нестабільною ситуацією в країні.

Пріоритетні напрямки: залучення інвестицій, необхідних для фінансування відновлення функціонування та розвитку видобутку корисних копалин.

Основні завдання та заходи:

сприяння налагодженню відносин з можливими інвесторами для нового вивчення та розробки родовищ корисних копалин на території Компаніївської ТГ.

Джерела фінансування:

за рахунок власних коштів інвесторів та інших коштів, не заборонених чинним законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

розробка родовищ корисних копалин; залучені інвестиції; кількість створених нових робочих місць.

1.5 Енергозбереження та енергоефективність

Реалізація в громаді політики з енергозбереження здійснюється відповідно до Програми підвищення енергоефективності Компаніївської територіальної громади на 2019 – 2021 роки. Стрімке підвищення цін на енергоносії на фоні невиправдано високого енергоспоживання та недостатнього рівня запровадження енергоефективних технологій робить енергозбереження одним з найбільш важливих напрямків соціально-економічного розвитку території.

Основними проблемами енергетичного сектору сьогодні є високий рівень енергоємності, значна залежність від імпортного газу, нафти, низька ефективність використання енергії.

Після прийняття у власність громади об’єктів соціально-культурної сфери проводяться роботи щодо впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності в даних закладах. Так, протягом 2018-2020 років всі заклади дошкільної та загальної середньої освіти громади, приміщення селищної ради, приміщення старостинських округів переведено на альтернативні види палива, відмінні від природного газу, що дає можливість економити бюджетні ресурси.

Пріоритетні напрямки:

диверсифікація джерел енергопостачання, підвищення рівня енергоефективності в громаді;

енергомодернізація об’єктів громади;

удосконалення системи енергоменеджменту.

Основні завдання та заходи:

проведення енергоаудитів на об'єктах територіальної громади;

заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі лампи у приміщеннях, де розміщуються органи влади, місцевого самоврядування, соціальної  сфери;  популяризація економічних, екологічних і соціальних переваг енергозбереження, підвищення громадського освітнього рівня у цій сфері;

використання нетрадиційних, більш дешевших видів палива, заміна вікон на енергозберігаючі (де такі ще не встановлено), утеплення зовнішніх стін приміщень тощо;

сприяння у реалізації проектів щодо виробництва енергії з нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії, впровадження енергоефективних технологій і обладнання.

Джерела фінансування:

за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

зменшення споживання енергоносіїв та скорочення витрат на їх оплату;

запровадження системи енергоменеджменту; кількість замінених вікон, дверей; обсяги зекономлених енергоресурсів, коштів місцевого бюджету та власних коштів підприємств.

1.6 Створення сприятливих умов для надходження інвестицій. Міжнародне співробітництво

Розвиток соціально-економічної сфери громади прямо-пропорційно залежить від формування сприятливого інвестиційного клімату, адже економіка і добробут території, розвиток її виробничих сил та бізнесу ґрунтується на ефективних інвестиціях.

В Компаніївській об’єднаній територіальній громаді одним із головних завдань є підвищення інвестиційної привабливості, створення сприятливих умов для реалізації заходів з покращення міжнародного інвестиційного іміджу, збільшення обсягів залучених інвестицій.

З метою залучення інвестицій в економіку громади сформовано економічний профіль громади, розроблено інвестиційний паспорт громади, які розміщено на сайті громади,  завдяки чому потенційні інвестори можуть знайти необхідну інформацію, в т.ч. про вільні приміщення та земельні ділянки, які можуть бути реалізовані або надані в оренду.

Основні завдання та заходи:

сприяння формуванню позитивного іміджу громади шляхом презентації її соціально-економічного та інвестиційного потенціалу під час заходів міжнародного характеру та фінансова підтримка проведення таких заходів;

брати участь в проектах міжнародної технічної допомоги та програмах, які фінансуються за кредити і гранти міжнародних фінансових організацій;

залучення суб’єктів господарювання регіону до участі у виставково-ярмаркових заходах, форумах та інших формах ділового співробітництва з метою популяризації експортного потенціалу району;

сприяння підприємствам різних форм власності у розширенні ринків збуту товарів і послуг;

виготовлення рекламної та презентаційної продукції про громаду.

Триває процес залучення інвестиційних ресурсів з різних джерел фінансування та підвищення ефективності їх використання. Компаніївська об’єднана територіальна громада в рамках міжнародного технічно-економічного співробітництва уклала Протокол про співробітництво з Глобал Комьюнітіз, виконавцем Програми «Децентралізація Приносить Кращі Результати та Ефективність» (DOBRE) щодо виконання Програми в Україні. Проекти громади, що фінансуються за кошти МТД:

швидкий грант: проект «Здоров’я жителів Компаніївської ТГ» (стоматологічний кабінет амбулаторії в с. Голубієвичі);

інвентаризація – облаштування зали засідань: «Покращення роботи місцевого самоврядування через створення сучасних умов роботи вищого представницького органу ОТГ – Ради громади із забезпеченням широкого залучення громадськості»;

молодіжний  проект: «Облаштування молодіжного творчого простору в смт Компаніївка Кіровоградської області»;

проект з удосконалення надання послуги «Утримання та ремонту доріг та тротуарів Компаніївської селищної  територіальної громади Кіровоградської області.

Джерела фінансування:

кошти місцевого бюджету, кошти міжнародної технічної допомоги.

Очікувані результати від запланованих завдань:

обсяг залучених інвестицій в громаду; участь у виставково-ярмаркових заходах, форумах та семінарах.

1.7. Формування конкурентного середовища

З метою підвищення ефективності державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, в тому числі у сфері закупівель за державні кошти, Компаніївська ОТГ під час здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти використовує систему електронних закупівель "PROZORO", здійснює тендерні та спрощені закупівлі товарів, робіт та послуг, визначені Законом України «Про публічні закупівлі».

Основні завдання та заходи: 

використання системи електронних закупівель "PROZORO" для закупівель товарів, робіт і послуг.

Очікувані результати від запланованих завдань:

кількість закупівель, проведених із застосуванням системи електронних закупівель.

Підрозділ 2. Розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення.

2.1 Доходи населення. Соціальний захист населення. Підтримка учасників антитерористичної Операції Об’єднаних сил та внутрішньо переміщених осіб.

Забезпечення зростання доходів населення різного віку, статі, місця проживання, стану здоровя є одним із основних заходів реалізації державної політики. Рівень та динаміка оплати праці людей безпосередньо впливають на рівень життя населення, саме тому одним із найважливіших завдань є зростання рівня заробітної плати, гідна та справедлива оплата праці для жінок та чоловіків, молоді, осіб з інвалідністю. Середньомісячна заробітна плата мешканців громади та району за три квартали 2020 року склала 8242 грн.

Діяльність селищної ради у сфері соціального захисту та соціального обслуговування населення спрямована на створення умов для забезпечення якісного соціального рівня та якості життя, соціального захисту з увагою до різних верств населення: малозабезпечених, пільгових верств населення, зокрема, дітей та дорослих з обмеженими можливостями, малозабезпечених та багатодітних сімей, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та ін.

На території громади вживалися заходи щодо: підвищення  рівня оплати праці найманим працівникам шляхом проведення зустрічей з місцевими роботодавцями – агровиробниками з метою вжиття заходів по підвищенню рівня оплати праці; сприяння працевлаштуванню безробітних громадян, зареєстрованих в центрі зайнятості; організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, надання робочих місць для організації та проведення громадських робіт, суспільно-корисних робіт та їх оплата.

Селищною радою надається матеріальна допомога окремим категоріям громадян на лікування; проводиться оплата путівок на санаторно-курортне лікування ліквідаторам аварії на ЧАЕС; забезпечується пільгове перевезення окремих категорій громадян; забезпечується якісними послугами з оздоровлення та відпочинку дітей у пришкільних таборах  Компаніївської ТГ та під час проведення літньої оздоровчої кампанії в  оздоровчого закладах – таборах. Забезпечено взаємодію з громадськими організаціями інвалідів, ветеранів,  у питаннях дотримання прав осіб з інвалідністю, ветеранів та інших соціально вразливих категорій громадян.

Пріоритетні напрямки:

збільшення доходів населення різного віку, статі, місця проживання та стану здоров'я;

легалізація найманої праці;

продовження забезпечення соціальних гарантій багатодітним і малозабезпеченим сім'ям з дітьми, одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам, інвалідам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, учасникам антитерористичної операції, сім'ям, які переселилися з тимчасово окупованої території України.

Основні завдання та заходи:

проведення роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств, установ, організацій щодо підвищення рівня середньомісячної заробітної плати, рівної оплати праці за роботу рівної цінності для жінок і чоловіків, неприпустимість дискримінації на ринку праці за ознакою статі;

 додержання керівниками підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання основних державних соціальних гарантій щодо виплати працюючим законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати;

сприяння ефективній зайнятості населення різного віку, статі, місця проживання та стану здоров'я;

створення умов для гідної та справедливої зайнятості для жінок і чоловіків, у тому числі для осіб з інвалідністю;

вжиття заходів щодо недопущення випадків використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин;

соціальна підтримка малозабезпечених та вразливих верств населення, збільшення кількості та якості можливих послуг: вжиття заходів щодо соціального забезпечення учасників АТО та членів їх сімей (надання субвенції з місцевого бюджету районному бюджету на фінансування Програми підтримки учасників АТО); підтримка ветеранів, пенсіонерів, громадян похилого віку.

Джерела фінансування:

за рахунок коштів державного бюджету, за рахунок коштів місцевого бюджету.

2.2 Поліпшення якості і доступності медичних послуг

В 2020 році медичну допомогу населенню Компаніївської громади надавали Компаніївська центральна районна лікарня, Компаніївський центр первинної медико-санітарної допомоги, Голубієвицька амбулаторія загальної практики сімейної медицини; фельдшерські пункти у селах Живанівка та Першотравенка. В 2021 році перелік закладів буде розширено за рахунок об’єднання в громаду.

Основними проблемами галузі є:

обмеженість медикаментозного і матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров'я;

недостатнє кадрове забезпечення у галузі охорони здоров'я, відсутність фахових спеціалістів, особливо в сільській місцевості;

низька якість надання медичних послуг.

Особлива увага приділяється і буде приділятися ситуації, що склалася внаслідок форс-мажорних обставин світового масштабу, її наслідків для України, громади внаслідок пандемії COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Протягом 2019-2020 рр. проведено ремонт приміщення Голубієвицької амбулаторії, проведено заміну вікон, дверей, відремонтовано дах. Відремонтовано та облаштовано приміщення під стоматологічний кабінет, де функціонують системи освітлення, опалення, водопостачання, який оснащено за підтримки програми «DOBRE» в рамках швидкого гранту. Соматологічні послуги можуть отримувати мешканці та мешканки сільської місцевості громади, ліквідатори аварії на ЧАЕС та їхні сім’ї.

Потребують капітального ремонту та оснащення фельдшерські пункти та лікувальні амбулаторії громади.

Основні завдання та заходи:

- забезпечення права жителів Компаніївської територіальної громади на своєчасну першу невідкладну допомогу при нещасних випадках, гострих захворюваннях тощо;

- забезпечення права жителів територіальної громади на лікувально-профілактичну допомогу;

 - санітарно-епідемічне благополуччя територіальної громади;

- попередження, лікування, локалізацію та ліквідацію масових інфекційних захворювань;

- наближеність первинної медико – санітарної допомоги до сільського населення;

- поліпшення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів які знаходяться у  власності громади;

- забезпечення комплектування лікарськими кадрами та молодшими спеціалістами з медичною освітою закладів охорони здоров’я сільської мережі, реалізація заходів щодо залучення та закріплення молодих спеціалістів для роботи в сільській місцевості шляхом створення належних умов для їх праці та проживання;

Джерела фінансування:

для фінансування заходів будуть залучені кошти державного, місцевого бюджетів, інші надходження, не заборонені чинним законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

якісні медичні послуги, особливо в сільській місцевості;

відремонтовані та облаштовані приміщення для надання медичних послуг з урахуванням вимог інклюзивності;

залучені кваліфіковані лікарські кадри та інші медичні спеціалісти.

2.3 Підвищення якості, конкурентоспроможності і доступності освіти. Удосконалення системи управління освітою

На території ТГ в 2020 році функціонувало три заклади дошкільної освіти. В громаді проживала 301 дитина віком від 1 до 6 років (153 дівчинки та 148 хлопчиків), з яких 165 осіб – відвідувало заклади дошкільної освіти. Заклади налічували 20 вихователів.Усіма формами дошкільної освіти охоплено 77% вихованців. На початок 2021 року в громаді функціонуватимуть 6 дошкільних навчальних закладів та 2 НВК школа-дитячий садок (НВК "Сасівська ЗШ І-ІІІ ступенів -ДНЗ", НВК "Виноградівська ЗШ І-ІІ ступенів -ДНЗ").

Для забезпечення рівних стартових можливостей дітей 6-го року життя у закладах освіти громади проводиться цілеспрямована робота. Дошкільною освітою охоплено 100 % дітей п’ятирічного віку (76 дошкільнят).

Черга на зарахування у ЗДО відсутня.

  Освітні потреби населення в громаді у 2020 році забезпечували 4 заклади загальної середньої освіти, в т.ч. один опорний заклад освіти – комунальний заклад «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» Компаніївської селищної ради Кіровоградської області, у яких здобували освіту  782 здобувача освіти (387 дівчаток та 395 хлопчиків). Заклади налічували 102 педагогічних працівника. На початок 2021 року в громаді функціонуватиме 17 закладів загальної середньої освіти, в яких навчатимуться 1668 здобувачів загальної середньої освіти.

Середня наповнюваність класів - 13 учнів.

У 2020 навчальному році інклюзивним навчанням охоплено 10 дітей у трьох закладах освіти, з них:6 хлопчиків та 4 дівчаток.

Заклади загальної середньої освіти об’єднаної територіальної громади забезпечені комп’ютерною технікою: 6 навчальних комп’ютерних комплексів, 120 комп’ютерів, 5 інтерактивних комплексів (інтерактивна дошка+мультимедійний проектор), 5 екранів+мультимедійний проектор.

100% підключені до мережі Інтернет.

На базі Центру позашкільної освіти комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» Компаніївської селищної ради Кіровоградської області функціонують 11 гуртків, 14 груп для 239 учнів та учениць.

Основні проблемні питання:

покращення матеріально-технічного забезпечення закладів освіти;

заміна вікон та дверей на енергозберігаючі;

створення нового освітнього простору;

недостатній рівень оснащення закладів освіти сучасним комп’ютерним та мультимедійним обладнанням.

Основні заходи Програми на 2021 рік:

 • проведення енергозберігаючих заходів у закладах освіти громади;
 • створення умов щодо організації інклюзивного навчання;
 • підготовка навчальних закладів до опалювального сезону: здійснення поточних ремонтів котелень, тепломереж, придбання палива та запасних частин та інші заходи;
 • здійснення поточних ремонтів приміщень закладів освіти (за потребою) та відповідної санітарно-гігієнічної інфраструктури;
 • забезпечення харчування дівчат та хлопців в закладах освіти;
 • забезпечення оздоровлення та відпочинку дівчат та хлопців у таборах з денним перебуванням та в стаціонарних таборах;
 • покращення матеріально-технічної бази закладів освіти (придбання обладнання для навчальних кабінетів, комп’ютерних, інтерактивних, мультимедійних комплексів, забезпечення сучасним обладнанням, меблями, твердим і м’яким інвентарем закладів освіти, меблів, посуду, технологічного обладнання для шкільних їдалень, харчоблоків та інше устаткування і обладнання необхідне для закладів освіти);
 • забезпечення підвезення дітей, учнів та педагогічних працівників, які проживають в сільській місцевості, до закладів освіти та у зворотному напрямку;
 • проведення масових заходів, у тому числі інтелектуальних, творчих, спортивних та заходів з національно-патріотичного виховання;
 • відзначення обдарованих дітей Компаніївської селищної ради;
 • відзначення педагогічних працівників – учасників та переможців обласних фахових конкурсів та вчителів, які підготували учнів-переможців обласних, всеукраїнських конкурсів, олімпіад та змагань;
 • оформлення земельних ділянок закладів освіти;

- придбання обладнання та ремонт систем водопостачання і водовідведення в закладах освіти;

- проведення навчань працівників закладів освіти з техніки безпеки, пожежної безпеки, охорони праці та інших;

- облаштування подвір'їв у закладах освіти.

Джерела фінансування заходів:

Реалізація заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету, а також освітньої субвенції з державного бюджету та  з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Очікувані результати:

- надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти різного віку, статі, місця проживання, стану здоров’я;

 - охоплення здобувачів освіти гуртковою роботою за інтересами з увагою до потреб дітей різного віку, статі, місця проживання, стану здоров’я;

- збільшення відсотка охоплення дітей дошкільною освітою;

- модернізація закладів освіти територіальної громади;

- утеплення приміщень, економія витрат по енергоресурсах;

- приведення мережі освітніх закладів та їх послуг у відповідність до потреб населення з урахуванням вимог інклюзивності;

- створення соціально-педагогічної підтримки обдарованої молоді;

- покращення матеріально-технічної та навчально-методичної бази з метою створення належних умов для навчання і виховання учасників освітнього процесу.

2.4. Забезпечення підтримки дітей, сім’ї та молоді

В 2020 році в Компаніївській ТГ налічувалося 1252 осіб дитячого населення; 62  багатодітні сімї (в них виховується 145 дітей: 68 дівчаток та 77 хлопчиків), з них неповних сімей 22 (в них виховується 50 дітей); сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах - 10 (в них виховуються 21 дитина: 7 хлопчиків та 14 дівчаток); опіка, піклування – 2 хлопчики, прийомні сім’ї – 17 дітей: 8 хлопчиків та 9 дівчаток. Сімей з дітьми які переміщені з тимчасово окупованих територій - 1 сім’я, де виховується двоє дітей - хлопчики. 

У Компаніївській ТГ діє служба у справах дітей та соціального захисту виконавчого комітету Компаніївської селищної ради.

Пріоритетним напрямком діяльності служби є забезпечення  реалізації державної соціальної політики на відповідній території у сфері  соціального захисту дітей, що включає:

- створення належного механізму попередження домашньому насильству та насильству за ознакою статі, надання соціально психологічної допомоги особам постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі;

- реалізацію на території об’єднаної громади політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

- розроблення і здійснення заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

- координацію зусиль із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності;

- надання практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

- організацію розроблення і здійснення на території громади заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного,  інтелектуального і духовного розвитку, запобігання дитячій бездоглядності та  безпритульності, запобігання  вчиненню дітьми правопорушень;- організацію і проведення разом з іншими відділами селищної ради, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;- ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування; багатодітних сімей;-  підготовку актів  обстеження умов проживання дитини та опис її майна, а також акт обстеження житлово-побутових умов потенційного опікуна, піклувальника;- забезпечення путівками на оздоровлення та відпочинок до дитячого закладу дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

2.5 Розвиток фізичної культури і спорту

Фізична культура і спорт є невід'ємною складовою гармонійного розвитку людини, що є, в свою чергу, запорукою майбутнього держави. Одним з напрямків, який впливає на стан здоров'я, є активно-спортивний спосіб життя, який має особливе значення для жінок і чоловіків будь-якого віку.

Важливим є: створення умов для забезпечення оптимальної рухової активності кожної людини, досягнення нею достатнього рівня фізичної та функціональної підготовки, задоволення спортивних видовищних запитів населення.

Для організації занять та проведення спортивних змагань в громаді є спортивні майданчики, спортивні зали при навчальних закладах, майданчики з тренажерним обладнанням, волейбольна площадка із штучним покриттям,  футбольне поле із штучним покриттям та баскетбольний майданчик із штучним покриттям.

На території громади діють: дитяча юнацька спортивна школа «Юність», філіал Кіровоградської федерації ITF тхеквондо, спортивні секції при школах.

Пріоритетні напрямки:

залучення всіх верств населення різного віку, стані, стану здоровя, особливо молоді,  до активного дозвілля, у тому числі, спорту і фізкультури;

максимальне залучення дітей, підлітків, юнаків до занять спортом; створення обдарованим особам умов для реалізації їхніх здібностей у спорті вищих досягнень;

фінансова підтримка спортсменів громади, що є запорукою їх розвитку та досягнення високих результатів їх діяльності;

поліпшення навчально-тренувальної бази та забезпечення спортивним інвентарем у тому числі для можливостей занять спортом осіб з інвалідністю.

Основні завдання та заходи:

утримання спортивної інфраструктури для занять фізичною культурою і спортом;

покращення матеріально-технічного забезпечення спортивних закладів;

ремонт спортивних залів та відкриття спортивних майданчиків зі штучним покриттям для занять фізичною культурою і спортом населення з урахуванням вимог іклюзивності.

Джерела фінансування:

за рахунок коштів державного, місцевого бюджету та інших коштів, не заборонених чинним законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

розвиток фізичної культури та спорту в громаді з урахуванням потреб осіб різного віку, статі, стану здоровя, місця проживання;

залучення дітей, підлітків і молоді до регулярних занять фізичною культурою та спортом;

покращення стану матеріально-технічної бази;

належні умови для більш ефективної підготовки спортсменів високої майстерності.

2.6. Культурний простір та збереження культурної спадщини

Основне завдання культурної спільноти – зберегти і продовжити надбані віками культурні, моральні і духовні цінності та адаптувати їх в нових умовах, а також створювати сприятливі умови для розвитку нових видів, жанрів, способів і засобів творення културного продукту, без яких суспільство, громада, кожна окрема людина не можуть мати задоволення культурних потреб. Тому потребує переформатування та переоснащення діяльність всіх клубних закладів, бібліотек, музичної школи для виконання у повному обсязі відповідних сучасних стандартів.

Культурно-мистецькі послуги у 2020 надавали заклади підпорядковані Компаніївській громаді: Компаніївський районний будинок культури, Живанівський сільський будинок культури, Першотравенський сільський будинок культури; Компаніївська дитяча музична школа, 4 бібліотеки, шкільні бібліотеки.

На території громади функціонують: районний краєзнавчий музей, центральна бібліотека для дітей, для  дорослих; будинок дитячої та юнацької творчості; створено районний історичний музей, здійснюють діяльність колективи: 4 - народних, 10 – аматорських співочих, 5 – танцювальних, 1 – кіноклуб медіа – просвіти з прав людини, 1 – студентський клуб.

Головні проблеми:

недостатні темпи інформатизації та комп’ютеризації, оновлення фондів бібліотечних закладів внаслідок обмеженого бюджетного фінансування;

обмеження фінансового забезпечення на утримання та розвиток галузі –  невідповідність стану матеріально-технічної бази галузі сучасним вимогам.

Пріоритетні напрямки:

створення сприятливих умов для задоволення інформаційних, освітніх, культурних та духовних потреб мешканців різного віку, статі, стану здоров’я, місця проживання;

підтримка аматорської народної творчості;

забезпечення оптимальної мережі закладів культури сучасною матеріально - технічною базою;

поповнення та збереження бібліотечних фондів, інформатизація бібліотек;

підвищення якості надання культурних послуг на основі сучасних інформаційних технологій;

Основні завдання та заходи:

- створення умов для належного функціонування базової мережі закладів культури;

- забезпечення розвитку творчого потенціалу та культурного простору громади, збереження нематеріальної спадщини;

- інформатизація культурної сфери;

- здійснення технічного переоснащення закладів культури;

- сучасний розвиток бібліотек з урахуванням потреб споживачів різного віку, статі та місця проживання;

- забезпечення проведення масових заходів, участі творчих колективів, виконавців та учнів дитячої музичної школи у міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних та районних заходах;

- забезпечення оптимальної мережі бібліотечних закладів, модернізація матеріального і технічного оснащення бібліотек з підключенням до мережі Інтернет.

Джерела фінансування:

за рахунок коштів державного, місцевого бюджету та інших коштів, не заборонених чинним законодавством;

стимулювання залучення позабюджетних джерел фінансування, зокрема, коштів спонсорів, благодійників, меценатів та інвесторів;

Очікувані результати від запланованих завдань:

утримання  мережі закладів культури;

покращення матеріально-технічної бази закладів культури;

кількість проведених культурно-мистецьких заходів;

обсяг залучених грантових коштів на розвиток культурної спадщини.

Підрозділ 3. Сталий розвиток усіх територій.

3.1 Посилення фінансової основи місцевих бюджетів та підвищення ефективності використання бюджетних коштів

Протягом 2019-2020 рр. відбувалося використання передбачених чинним законодавством можливостей збільшення доходів місцевих бюджетів, зокрема встановлення ставок місцевих податків і зборів з урахуванням необхідності наповнення бюджету та спроможності платників цих податків. Спостерігається підвищення рівня платіжної дисципліни та недопущення зростання податкової заборгованості із платежів до місцевого бюджету за рахунок покращення співпраці органів Державної фіскальної служби області та органів місцевого самоврядування, посилення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету податків, зборів і інших платежів тощо; спостерігається збільшення в межах чинного законодавства власних надходжень та спрямування цих коштів на заходи, здійснення яких необхідне для виконання основних функцій.

В Компаніївській ТГ:

 - застосовується програмно-цільовий метод бюджетування з метою підвищення прозорості та ефективності використання фінансових ресурсів; 

- дотримується принцип рівних гендерних прав і можливостей під час формування бюджетних показників;

- проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо змін законодавства з питань формування та виконання бюджету;

- залучаються кошти міжнародної допомоги поряд з використанням бюджетних коштів;

- забезпечено економне, раціональне та результативне витрачання бюджетних коштів, посилено контроль за дотриманням вимог законодавчо-нормативних актів щодо витрачання бюджетних коштів;

- забезпечено спрямування видатків місцевих бюджетів на вирішення питань енергоефективності та енергозбереження з метою заощадливого витрачання енергетичних ресурсів  в бюджетній сфері;

- зосереджено фінансові ресурси на реалізацію вагомих інвестиційних проектів та цільових програм, спрямованих на поліпшення інфраструктури територіальних громад та якості життя населення;

- забезпечено підвищення якості та ефективності видатків місцевих бюджетів та діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, інших галузей бюджетної сфери;

- підвищено рівень доступності інформації про виконання бюджетних програм, у тому числі досягнення їх результативних показників.

Формування дохідної частини бюджету відбувається на нових засадах бюджетної та податкової політики, із врахуванням реформи  міжбюджетних відносин та податкової реформи, спрямованих на децентралізацію  місцевих фінансів та збільшення ресурсу місцевих бюджетів.

Головні проблеми:

недостатня забезпеченість коштами для виконання делегованих і власних повноважень місцевих органів влади і органів місцевого самоврядування;

низька вага інвестиційної складової місцевих бюджетів;

нерівномірність податкоспроможності територій.

Пріоритетні напрямки:

забезпечення виконання місцевого бюджету у запланованих обсягах;

підвищення результативності бюджетних видатків і відповідальності розпорядників бюджетних коштів за досягнення визначених цілей, забезпечення збалансованості та стійкості бюджетної системи.

Основні завдання та заходи:

використання методології гендерно-орієнтованого бюджетування,

збирання даних, розподілених за статтю у різних сферах;

зосередження фінансових ресурсів на реалізацію вагомих інвестиційних проектів та цільових програм, спрямованих на поліпшення інфраструктури територіальних громад та якості життя населення;

забезпечення підвищення якості та ефективності видатків місцевих бюджетів та діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, інших галузей бюджетної сфери;

підвищення податкоспроможності територій за рахунок створення нових потужностей, розвитку сфери послуг, залучення інвестицій, використання передбачених чинним законодавством можливостей збільшення доходів шляхом встановлення ставок по місцевих податках і зборах;

підвищення рівня платіжної дисципліни та скорочення обсягів податкової заборгованості за рахунок посилення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету податків, зборів і інших платежів;

подальше застосування програмно-цільового методу бюджетування та гендерно-орієнтованого бюджетування з метою підвищення прозорості та ефективності використання фінансових ресурсів;

сприяння залученню субвенції з державного бюджету на виконання пріоритетних завдань та заходів для розвитку галузей економіки та соціальної сфери.

Очікувані результати від запланованих завдань:

забезпечення дотримання основних напрямів бюджетної політики щодо дохідної та видаткової частини місцевих бюджетів;

забезпечення якісного бюджетного процесу;

створення умов для стабільного функціонування бюджетної системи, розвитку інфраструктури та розв’язання гострих соціальних проблем громади з увагою до потреб мешканців різного віку, статі, стау здоровя та місця проживання.

3.2 Розвиток дорожньо – транспортної інфраструктури

Основним завданням у розвитку дорожньо – транспортної інфраструктури є збереження та  розвиток автомобільних доріг комунальної власності, що забезпечують транспортний  зв'язок селища, прилеглих сільських населених пунктів та забезпечення безпеки руху, екологічного  стану  доріг відповідно до Закону України "Про автомобільні дороги" та належної доступної та безпечної дорожньо-транспортної інфраструктури.

Стан та рівень доріг на території Компаніївської ТГ - актуальна проблема, яка потребує невідкладного вирішення. Без надійно працюючої, розвинутої, орієнтованої на потреби економіки та громадян, мережі автомобільних доріг, неможливий подальший повноцінний розвиток ринкових відносин у сільському господарстві та інших галузях господарства.

Основними проблемами, що гальмують розвиток дорожнього господарства, є відсутність капітального ремонту мережі доріг загального користування, недостатній обсяг бюджетних ресурсів для відновлення дорожнього покриття, яке б відповідало технчним вимогам, відсутність доступної та безпечної дорожньо-транспортної інфраструктури.

Обслуговування комунальних доріг Компаніївської селищної ради ТГ здійснює комунальне підприємство селищної ради «Благоустрій», функціями якого є: роботи з поточного ремонту доріг, утримання узбіч, нанесення дорожньої розмітки, встановлення знаків, посипання протиожеледними матеріалами, розчищення тротуарів від снігу.

  В 2020 році Компаніївська ТГ включала в себе 12 населених пунктів, з загальною протяжністю доріг майже 118 км із них майже 67 км дороги та вулиці комунальної власності ОТГ та 52 км дороги,  які сполучають населені пункти з адміністративним центром ТГ. Переважають дороги з твердим покриттям (цементобетон, асфальтобетон, чорні шосе), а саме 95,5 км, з перехідним покриттям (білі щебеневі і гравійні, бруківки) – 19,7 км та ґрунтові дороги – 2,851 км. 57 вулиць та 10 провулків загальною протяжністю 66,3 км є комунальної власністю ОТГ. Тротуари є на території одного населеного пункту громади – смт. Компаніївка, загальна протяжність 12 км. Окремі велосипедні доріжки з твердим покриттям відсутні, з велоінфраструктури є велосипедні парковки.

В 2021 році протяжність автомобільних доріг місцевого значення загального користування, які пролягатимуть по території громади, становитиме 236,3 км, з них 216,1 км доріг загального користування місцевого значення.

Приміське транспортне сполучення між центром ТГ та населеними пунктами також досить розгалужене завдяки тому, що смт Компаніївка є також і районним центром.  Перевезення здійснюється чотирма автобусами КП «Благоустрій смт Компаніївка» Компаніївської селищної ТГ.

Послуга утримання та ремонту доріг та тротуарів в Компаніївській ТГ визначена як пріоритетна, що підтверджується результатами соціологічного опитування населення, обговореннями та є зазначеною в Стратегії Розвитку Компаніївській ТГ.

Пріоритетні напрямки:

задоволення потреб населення та економіки громади у послугах транспорту, підвищення їх якості та безпеки;

розвиток транспорту та транспортої інфраструктури з урахуванням потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;

забезпечення безперебійної роботи пасажирського транспорту в сільській місцевості;

забезпечення автобусного сполучення між населеними пунктами громади;

утримання автомобільних доріг відповідно до нормативних документів чинного законодавства.

В Компаніївській ТГ було розроблено та затверджено План удосконалення надання послуги утримання та ремонту доріг та тротуарів в Компаніївській ТГ на 2019 – 2024 рр.

Основні завдання та заходи:             

модернізація соціально-побутового комплексу інфраструктури, зокрема покращення системи автобусних пасажирських перевезень, покращення стану автомобільних доріг, створення сприятливих умов для забезпечення перевезення пасажирів в межах громади;

підвищення якості дорожнього полотна проїзної частини доріг та під’їзних доріг місцевого значення, тротуарів;

покращення транспортної доступності сільських населених пунктів, забезпечення сталого функціонування та збалансованого розвитку мережі  автомобільних доріг в Компаніївській територіальній громаді;

утримання та приведення до належного технічно-санітарного стану павільйонів автобусних зупинок загального користування у населених пунктах;

розроблення, погодження та встановлення дорожніх знаків та дорожньої розмітки з метою забезпечення безпеки дорожнього руху;

проведення капітального та середньо - поточного ремонту доріг комунальної та державної власності в населених пунктах громади;

проведення капітального ремонту існуючих тротуарів на території Компаніївської ТГ;

проведення, за рахунок коштів державного бюджету, при співфінансуванні з місцевих бюджетів, ремонтів автомобільних доріг державного, обласного та місцевого значення;

покращення структури адміністрування послуги: формування відділу ЖКГ, створення спеціалізованого КП по утриманню доріг;

виготовлення паспортів доріг;

поточний ремонт гідроспоруд, мостів;

догляд за зеленими насадженнями та узбіччями уздовж доріг та тротуарів.

Джерела фінансування:

за рахунок коштів державного, місцевого бюджету та інших коштів, не заборонених чинним законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

дорожня інфраструктура Компаніївської ТГ відповідає нормам та стандартам, комфортна для дітей, молоді та людей з інклюзією, мешканців та мешканок громади, забезпечує комфортні умови доїзду з будь-якого населеного пункту ТГ до адміністративного центру, є імпульсом соціально-економічного розвитку та покращення якості життя населення. Ефективний менеджмент забезпечує розвиток послуги з впровадженням інноваційних рішень та технологій. 

3.3 Розвиток інформатизації, зв’язку та системи електронних послуг

Розвиток та поширення сучасних інформаційно-комунікаційних технологій створює нові можливості для забезпечення взаємодії та співпраці органів влади, громадян і бізнесу, високоякісного обслуговування фізичних та юридичних осіб державою, у тому числі залучення громадян до проектування електронних послуг та отримання якісного зворотного зв’язку.

Адміністративні послуги  жителям громади в 2021 році надаватиме Відділ надання адміністративних послуг Компаніївської селищної ради.

На території Компаніївської ТГ поштовим зв’язком забезпечує відділ Кіровоградської дирекції Українського державного підприємства «Укрпошта» та відділення «Нова Пошта».

Послуги телефонного зв’язку надає ПАТ «Укртелеком», який удосконалює свою мережу. На території Компаніївської ТГ до мережі інтернету доступ мають всі населені пункти. Надають доступ 4 мобільні оператори, які є постачальниками інтернет послуг по технології  3G (Vodafon, Kyivstar, Life Cell, Intertelecom), крім того інтернент  послуги надаються на стаціонарній основі постачальниками Intertelecom та ИСП Shtorm. Мережа дротового зв’язку по ТГ складає біля 300 км, яка забезпечує доступ до інтернету 863 користувачам.

Головні проблеми:

 • відсутність можливості підключення до мережі Інтернет у віддалених населених пунктах та висока вартість підключення;
 • недостатній рівень інформаційної безпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах органів влади;
 • низькі темпи запровадження електронних форм взаємодії між органами влади і фізичними та юридичними особами, зокрема надання електронних послуг та доступу до відкритих даних;
 • недостатній рівень готовності державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування до запровадження і використання інструментів електронного урядування;

Пріоритетні напрямки:

 • впровадження нових інформаційних технологій та розвиток інноваційних видів зв’язку на території громади;
 • задоволення потреб населення у послугах зв’язку, електронних послугах, підвищення їх якості та доступності;
 • надання адміністративних послуг відповідно до державних стандартів.

Основні завдання та заходи:

 • запровадження надання адміністративних та інших публічних послуг (крім пріоритетних) в електронній формі та інтеграції їх до Єдиного порталу адміністративних послуг;
 • встановлення базових станцій або посилення сигналів на територіях з низьким рівнем радіосигналу;
 • створення вузлів доступу до мережі Інтернет та розвиток інформатизації у сільській місцевості;
 • забезпечення доступу до мережі Інтернет у навчальних закладах; запровадження системи електронного документообігу, комп’ютеризація роботи місцевих органів;
 • забезпечення органів місцевого самоврядування сучасним ліцензійним програмним забезпеченням;
 • поліпшення матеріально-технічного і програмного забезпечення виконавчого комітету, установ та організацій комунальної власності.

Джерела фінансування:

за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

розширення переліку та збільшення обсягу наданих адміністративних послуг;

якість надання телефонних послуг та розширення існуючої мережі Інтернет;

створення та функціонування локальних мереж та системи електронного документообігу в органах місцевого самоврядування;

підвищення кваліфікаційного рівня представників місцевих органів влади щодо сучасних інформаційних технологій;

покращення рівня технічного і програмного забезпечення працівників місцевих органів влади;

активізація інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо можливостей користування електронними послугами;

збереження та утримання інформаційно-комунікаційної інфраструктури.

. Споживчий ринок  та захист прав споживачів

Сфера торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення є важливою складовою внутрішнього ринку і відіграє значну роль як у формуванні загального економічного потенціалу громади, так і в забезпеченні потреб населення в товарах і послугах.

На території Компаніївської ТГ в 2020 налічувалось:

   закладів  торгівлі всього - 86, з них 7 - закладів фірмової торгівлі,    

11 закладів громадського харчування, в тому числі 2 заклади належать суб’єктам підприємницької діяльності – юридичним особам, 9 – фізичним особам;

  9 закладів побутового обслуговування;

  5 аптечних закладів та  2 АЗС.

Запровадження карантинних обмежень протягом 2020 року негативно вплинуло на діяльність бізнесу. Відбулося зниження рівня економічної активності, вивільнення працівників і зростання рівня безробіття.

Проводиться постійний моніторинг цін на основні продовольчі товари у торгівельній мережі громади. За звітний період ціни на основні продовольчі товари в торгівельній мережі  громади не перевищують середніх показників цін по області, цінова політика в громаді відповідає тенденціям, які мають місце на споживчому ринку області.

Постійна увага органів місцевого самоврядування приділяється  підвищенню рівня захисту прав споживачів, задоволенню їх потреб у продовольчих та промислових товарах, побутових, комунальних, медичних, ремонтно-будівельних, транспортних та інших послугах.

Головні проблеми:

недостатній розвиток мережі об'єктів побутового обслуговування населення у невеликих сільських населених пунктах громади;

закриття та припинення діяльності підприємств торгівлі в зв’язку з нерентабельністю;

низька купівельна спроможність населення громади.

Пріоритетні напрямки:

розвиток та вдосконалення торговельної мережі;

недопущення безпідставного зростання цін;

ліквідація тіньового сектору торгівлі;

забезпечення контролю за якістю і безпечністю продукції та всіх видів послуг і робіт;

зростання фізичних обсягів товарообороту;

створення умов для насичення торговельної мережі високоякісною продукцією;

створення сприятливих умов для подальшого розвитку підприємницької діяльності;

підвищення рівня інформованості та правової обізнаності населення у сфері захисту прав споживачів.

Основні завдання та заходи:

сприяння розвитку фірмової мережі місцевих підприємств-товаровиробників;

розвиток торговельної інфраструктури  з урахуванням потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, забезпечення належної санітарно-гігієнічної інфраструктури;

проведення роботи із власниками підприємств торгівлі і сфери послуг щодо забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до цих об’єктів;

організація проведення ярмарково-виставкових заходів за безпосередньої участі місцевих товаровиробників;

вжиття заходів щодо посилення захисту прав споживачів щодо безпеки та якості товарів робіт і послуг, що реалізуються на внутрішньому споживчому ринку громади шляхом проведення роз’яснювальної роботи із суб’єктами підприємницької діяльності та здійснення заходів державного нагляду (контролю);

сприяння у відкритті торговельних точок на територіях громади;

підвищення рівня інформованості та правової обізнаності населення у сфері захисту прав споживачів;

реалізація державної цінової політики у частині недопущення необґрунтованих цінових коливань на споживчому ринку;

вжиття заходів щодо здійснення контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування населення;

вжиття заходів щодо забезпечення мешканців віддалених населених пунктів, де відсутні стаціонарні об’єкти сфери послуг, торгівельним та побутовим обслуговуванням.

Джерела фінансування:

за рахунок власних коштів суб’єктів господарювання, місцевих бюджетів та інших коштів, не заборонених чинним законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

розбудова мережі сучасних закладів торгівлі та ресторанного господарства;

підвищення рівня правової обізнаності, інформованості населення та суб’єктів господарювання, а також правової культури взаємовідносин учасників споживчого ринку.

3.5 Житлово-комунальне господарство

Житлово-комунальне господарство Компаніївської ТГ - важлива сфера обслуговування населення та підприємств, яка включає надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, благоустрою, збору, вивезення та захоронення побутових відходів.

Здійснюють свою господарську діяльність 2 підприємства: СКП "Компаніївське" та КП „Благоустрій смт Компаніївка ”.

Тип водопостачання в громаді - мережа централізованого водопостачання  (70% домогосподарств);  протяжність мереж водопостачання – 22,7 км; об'єм водопостачання в ТГ – 290 м.куб/добу; якість водопостачання в ТГ - вода відповідає вимогам державних санітарних норм, вода питна; протяжність мереж водовідведення -  4,2 км; споживання питної води - 106 тис. м3/рік; обсяг поточної каналізаційної системи в ТГ – 18,55 тис. м.куб. На території смт Компаніївка розташовано одне санкціоноване місце видалення ТПВ, розроблений та погоджений паспорт місця видалення ТПВ, земельна ділянка оформлена, отримано кадастровий номер, обвалована, влаштоване щебеневе підсипання під’їзду. Витримані межі санітарно-захисної зони.

КП «Благоустрій смт Компаніївка» здійснює організований вивіз сміття від населення та юридичних осіб в смт Компаніївка та с. Живанівка, Компаніївської ТГ Кіровоградської області.

Створено 11 об’єднаннь співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ), на утриманні яких перебуває 11 житлових будинків.

Головні проблеми:

складний фінансовий стан підприємств житлово-комунального господарства;

зношеність водопровідних мереж, застаріле енергоємне обладнання, що призводить до високих питомих витрат та втрат матеріальних і енергетичних ресурсів при виробництві та наданні комунальних послуг;

невідповідність тарифів для споживачів фактичній вартості житлово-комунальних послуг;

несвоєчасне та не у повному обсязі здійснення оплати житлово-комунальних послуг споживачами;

недостатній рівень контролю за якістю питної води та технічним станом об’єктів водопостачання;

низький рівень впровадження роздільного збирання побутових відходів.

Пріоритетні напрямки розвитку:

надання якісних житлово-комунальних послуг;

забезпечення населених пунктів централізованим водопостачанням та водовідведенням;

здійснення технічного переоснащення галузі на основі впровадження енергоефективних технологій та обладнання;

підвищення рівня благоустрою населених пунктів району;

впровадження роздільного збирання побутових відходів.

Основні завдання та заходи:

роботи з реконструкції і модернізації систем централізованого водопостачання та водовідведення;

приведення тарифів до рівня економічно-обґрунтованих витрат на  виробництво житлово-комунальних послуг;

продовження практики щодо співфінансування на впровадження енергоефективних заходів у житловій сфері за рахунок коштів державного та інших місцевих бюджетів;

підвищення рівня благоустрою населених пунктів;

забезпечення підвищення якості надання житлово-комунальних послуг шляхом впровадження інвестиційних проектів та реалізації заходів з реконструкції систем водопостачання, підвищення рівня благоустрою населених пунктів району за рахунок усіх джерел, не заборонених чинним законодавством.

Джерела фінансування:

за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством.

Очікувані результати від запланованих завдань:

протяжність замінених водогінних мереж;

забезпечення споживачів питною водою нормативної якості;

забезпечення у повному обсязі розрахунків за спожиті  житлово-комунальні послуги;

зменшення непродуктивних витрат та втрат  води;

поліпшення благоустрою населених пунктів.

3.6 Розбудова інформаційного простору та громадянського суспільства.

З метою підвищення ефективності діяльності Компаніївської ТГ та покращення рівня поінформованості громадян, налагодження комунікації та обміну досвідом іншими громадами було розроблено та затверджено Комунікаційну стратегію Компаніївської об’єднаної територіальної громади.

Комунікаційна стратегія Компаніївської ТГ спрямована на інформаційну підтримку та висвітлення впровадження Стратегії розвитку, яка передбачає покращення життя мешканців громади, поліпшення бізнес- та інвестиційного клімату, туристичної і культурної привабливості, якості системи надання адміністративних та ринкових послуг.

До каналів комунікації належать внутрішні медійні і немедійні канали, які є у розпорядженні Компаніївської ТГ, та зовнішні канали комунікації -  ЗМІ, через які громада може розповсюджувати інформацію про свою роботу та досягнення.

Медійні канали, які є у наявності Компаніївської ТГ:

- інформаційний бюлетень «Компаніївський Вісник» – здійснює публікацію, висвітлює діяльність громади, депутатського корпусу, органів місцевого самоврядування;

- веб-сайт  – містить базову інформацію про структуру Компаніївської селищної ради та її апарату, співробітників. На офіційному сайті розміщується  інформація щодо  рішень сесій, оприлюднюються документи, які стосуються життя громади, мешканці мають можливість надавати електронні звернення та петиції,  коментувати рішення та висувати свої пропозиції в онлайн режимі;

- сторінка «Компаніївська селищна об'єднана територіальна громада» у соціальній мережі Facebook – охоплює 997 читачів та спрямована на молодіжну аудиторію.

Немедійні канали - це зустрічі з представниками громадськості, громадські обговорення, розповсюдження листівок, агіток, екскурсії, концерти, масові свята, фестивалі, різні заходи, які сприяють покращенню іміджу ТГ;

 • • розсилки;
 • • спільні заходи за участю громадськості, представників ГО, політичних партій тощо;
 • • зустрічі з виборцями, прийом виборців, робота в округах.

Важливим інструментом для інформування жителів про плани та проекти, які має на меті втілити керівництво громади є офіційний веб-сайт та сторінка ТГ у мережі Facebook. Окрім систематичного інформування, жителям важливо брати активну участь в тих чи інших процесах, що відбуваються у громаді. Для цього на сайті функціонують електронні петиції.

Джерела фінансування:

Виконання стратегії забезпечуватиметься за рахунок і в межах бюджетних призначень, передбачених на діяльність ТГ. Задля виконання окремих заходів стратегії передбачається залучення фінансової та технічної підтримки донорських організацій, фондів, неурядових організацій тощо. Обсяги фінансування стратегії підлягають уточненню.

Очікувані результати від запланованих завдань:

підвищення рівня довіри населення, їх активність  шляхом забезпечення зворотного зв’язку з жителями ТГ, а саме: підзвітності громадськості усіх керівних органів ТГ, депутатського корпусу, створення умов для участі мешканців у прийнятті рішень, інформуванні про процеси, які відбуваються у громаді через проведення зустрічей, особистих прийомів, перемовин, заходів, спрямованих на розвиток активної молоді тощо;

забезпечення обізнаності мешканців, у тому числі жінок і чоловіків з порушеннями зору та слуху, про процеси, які відбуваються у громаді шляхом удосконалення внутрішньої та зовнішньої комунікації, інформування через комунікаційні канали та ЗМІ, надання доступу до публічної інформації про діяльність керівних органів ТГ та  депутатського корпусу.

3.7. Мобілізаційна підготовка, цивільний захист населення та підтримка армії

В Компаніївській ТГ питаннями мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення та підтримки армії займається відділ з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами. На 2021 рік заплановано:

- проведення перевірок стану військового обліку призовників та військовозобов’язаних на період мобілізації;

- забезпечення належного рівня агітаційно-роз’яснювальних заходів щодо військової служби за контрактом та служби у військовому резерві;

- забезпечення повноти та достовірності даних, що визначають кількісний склад та якісний стан призовників і військовозобовязаних;

- проведення аналізу кількісного складу та якісного стану призовників і військовозобов’язаних для ефективного використання в роботі;

- уточнення наявності громадян призовного віку, які знаходяться на обліку в Компаніївській селищній раді;

- проведення звірки та взаємодії  з Компаніївським районним військовим комісаріатом з питань весняного і осінного  призову на строкову службу  2020 року;

- підготовка та здача звітності про чисельність працюючих та військовозобов’язаних, які заброньовані згідно з переліком посад і професій;

- організація підготовки фахівців цивільного захисту та навчання діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

- організація роботи для оволодіння громадянами громади  інформації про методи реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі інформування жінок і чоловіків з порушеннями зору та слуху.


 

ПАСПОРТ

Програми економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади на 2021 рік

 

1.

Програма затверджена:

Рішенням Компаніївської селищної  ради від 22 грудня 2019 року №83

2.

Ініціатор розроблення програми

Компаніївська селищна рада

3.

Розробник програми

Відділ економічного розвитку, торгівлі та інвестицій виконавчого комітету Компаніївської селищної ради

4.

Співрозробники програми

Відділи та структурні підрозділи виконавчого комітету Компаніївської селищної ради

5.

Відповідальний виконавець програми

Відділ економічного розвитку, торгівлі та інвестицій виконавчого комітету Компаніївської селищної ради

6.

Учасники програми

Відділи та структурні підрозділи виконкому Компаніївської селищної ради, старости

7.

Терміни реалізації програми

2021 рік

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, усього

Згідно з відповідними бюджетними призначеннями

9.

Основні джерела фінансування програми

Державний бюджет, обласний бюджет, місцевий бюджет, власні кошти суб'єктів господарювання та кошти інвесторів.

 

ЗМІСТ

 

Вступ

2

Розділ І

Аналіз тенденцій економічного і соціального розвитку             Компаніївської об’єднаної територіальної громади за 2019-2020 роки

3

Розділ ІІ

Мета, завдання та заходи економічного і соціального розвитку Компаніївської територіальної громади на 2021 рік

14

Підрозділ 1.

Конкурентоспроможна інноваційноспрямована економіка.

14

1.1

Розвиток аграрного сектору

14

1.2

Використання земельних ресурсів та удосконалення земельних відносин

15

1.3

Стале функціонування промисловості

18

1.4

Ефективне використання мінерально–сировинних ресурсів

19

1.5

Енергозбереження та енергоефективність

20

1.6

Створення сприятливих умов для надходження інвестицій. Міжнародне співробітництво

21

1.7

Формування конкурентного середовища

22

Підрозділ 2.

Розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення.

22

2.1

Доходи населення. Соціальний захист населення. Підтримка учасників антитерористичної Операції Об’єднаних сил та внутрішньо переміщених осіб.

22

2.2

Поліпшення якості і доступності медичних послуг

24

2.3

Підвищення якості, конкурентоспроможності  і доступності освіти. Удосконалення системи управління освітою

25

2.4

Забезпечення підтримки дітей, сім’ї та молоді

27

2.5

Розвиток фізичної культури і спорту

28

2.6

Культурний простір та збереження культурної спадщини

29

Підрозділ 3.

Сталий розвиток усіх територій.

31

3.1

Посилення фінансової основи місцевих бюджетів та підвищення ефективності використання бюджетних коштів

31

3.2

Розвиток дорожньо – транспортної інфраструктури

33

3.3

Розвиток інформатизації, зв’язку та системи електронних послуг

35

3.4

Споживчий ринок  та захист прав споживачів

37

3.5

Житлово-комунальне господарство

38

3.6

Розбудова інформаційного простору та громадянського суспільства.

40

3.7

Мобілізаційна підготовка, цивільний захист населення та підтримка армії

41

 

Паспорт Програми економічного і соціального розвитку Компаніївської ї територіальної громади на 2021 рік

43