Компаніївка
Переглядів: 140

Обережно, амброзія!

1535572611 b Компаніївська селищна рада звертається з проханням до керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, землевласників та землекористувачів, мешканців громади провести посилені заходи щодо утримання відповідного фітосанітарного стану своїх земельних ділянок та територій, що знаходяться у власності.

З 27 липня по 27 серпня 2020 року на території Кіровоградської області оголошено місячник боротьби з американським білим метеликом, амброзією полинолистою та повитицею польовою. За повідомленням ГУ Держспоживслужби Кіровоградської області із поширених карантинних організмів вони набули масового розповсюдження на нашій території.
Крім шкоди сільському господарству, ці рослини та шкідник завдають неприємностей населенню.
Усім відомо, що амброзія є сильним алергеном, квітковий пилок в період цвітіння (середина липня - жовтень) має надзвичайно високу алергенну дію на організм людини. За статистикою кожен 3-5 житель схильний до алергічних захворювань або вже страждає на них.
Гусінь американського білого метелика повністю об’їдає листя на деревах та лякає своєю чисельністю. 7
Повитиця польова – рослина-паразит, яка живе за рахунок культурних рослин, поступово вбиваючи їх.df471461474fc947fa5d8607c91dd697 h453
Крім земель сільськогосподарського призначення ці карантинні організми масово заселили населені пункти, тому проблема боротьби з ними – є загальною для всіх жителів.
Щоб запобігти подальшому розповсюдженню амброзії, боротьбу з нею слід розпочинати щорічно до цвітіння та утворення насіння методом виривання з корінням, регулярного покосу або засіванням сумішшю газонних трав, не допускати засмічення ґрунту та сільгосппродукції.
Павутинні гнізда з гусінню американського білого метелика в населених пунктах найкраще зрізати та знищувати механічно (орієнтована поява ІІ покоління шкідника та утворення павутинних гнізд друга половина серпня). Вогнища повитиці польової необхідно знищувати разом із рослинами-живителями.

Працівники комунального підприємства та свідомі жителі громади ведуть активну боротьбу з амброзією та іншими бур’янами, але закликаємо всіх небайдужих до свого здоров’я і здоров’я оточуючих підтримувати в належному стані прибудинкові території та присадибні ділянки, вчасно знищувати амброзію та не допускати її цвітіння.

Ми впевнені, що лише спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну та звести до мінімуму його негативний вплив на здоров’я людей.

Будьте відповідальними, бережіть себе та своє здоров’я!