Компаніївка
Переглядів: 157

Перевезення пільгових категорій громадян по талонах

24 01 17З 1 вересня 2019 року зміняться умови проїзду на приміському автобусному маршруті Кропивницький-Червоновершка для пільговиків, що проживають на території Компаніївської селищної ради.

При прийнятті Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» ухвалено рішення щодо збереження у законодавстві права на пільговий проїзд окремим категоріям громадян із покриттям цих видатків за рахунок коштів державного бюджету.

Разом з цим в цьому ж Законі відповідні видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам не були передбачені. Не відбулося остаточного скасування пільг, відмінність у тому, що їх забезпечують і забезпечуватимуть місцеві бюджети при наявності вільних коштів без допомоги держави.

Ситуація, що склалася, потребує термінового врегулювання, оскільки мешканці Компаніївської ОТГ фактично позбавлені права на пільговий проїзд через відсутність фінансового ресурсу, а перевізники несуть фінансові втрати через відсутність компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян.

Тому на сесії селищної ради, яка відбудеться 9 серпня 2019 року, депутати розглянуть проект рішення «Про затвердження Програми відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських автобусних маршрутах автомобільним транспортом загального користування на 2019 - 2020 рік» для більш ефективного використання коштів місцевого бюджету на ці цілі.

З проектом рішення та Програмою можна ознайомитися детальніше за посиланням на сайт Компаніївської селищної ради (http://www.kompanievska-selrada.gov.ua/index.php/proekti-rishen/2437-pro-zatverdzhennya-programi-vidshkoduvannya-kompensatsiji-za-perevezennya-okremikh-pilgovikh-kategorij-gromadyan-na-primiskikh-avtobusnikh-marshrutakh-avtomobilnim-transportom-zagalnogo-koristuvannya-na-2019-2020-rik-2).

Відповідно до Програми будуть реалізовані права окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним транспортом з обмеженням кількості рейсів на місяць з видачею талонів на кожного громадянина пільгової категорії.

Компаніївська селищна рада намагається задовольняти потреби жителів пільгових категорій на підпорядкованій їй території, а виконавчий комітет та депутатський корпус завжди був і є на стороні громади, але держава постійно змінює «правила гри», надаючи нам нових повноважень без забезпечення їх коштами. Тому просимо вибачення за незручності.

З результатом вирішення цього питання та прийнятим рішенням на сесії селищної ради ознайомимо пізніше.