Компаніївка
Переглядів: 152

День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

04 06

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 серпня 1982 року щороку 4 червня у світі відзначається Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії. Згідно з Постановою Верховної Ради України від 01.06.2021 № 1490-IX 4 червня в Україні є Днем вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Починаючи з 2014 року, через військову агресію українські сім’ї та діти перебувають у постійній небезпеці, зазнають дискримінації, отримують травми, поранення, втрачають життя.

Актуальні дані щодо жертв війни серед дітей можна отримати на єдиному державному порталі «Діти війни» (https://childrenofwar.gov.ua). Станом на 2 травня 2024 року внаслідок збройної агресії РФ проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення дітей та 545 фактів їх загибелі.

З метою гідного вшанування пам’яті кожної безневинної дитини, яка загинула внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, 4 червня вже третій рік поспіль проводиться Всеукраїнська акція «Голоси дітей», започаткована першою леді Оленою Зеленською (https://www.president.gov.ua/news/u-kiyevi-vshanuvali-pamyat-ditej-zagiblih-unaslidok-rosijsko-75597).

Цього дня обмежується проведення будь-яких розважальних заходів, спортивних змагань тощо.

Пам’ятаймо про дітей, життя яких обірвалося під час російсько-української війни! Не пробачимо ворогу геноциду нашого народу, від якого безневинно гине майбутнє країни – діти! Російський агресор повинен понести якнайжорстокіше покарання за свої злочини проти України та її маленьких громадян. В цьому прагненні ми єдині з усіма прогресивними державами, де цінують принципи демократії і де найвищою цінністю визнається життя людини.