Компаніївка
Переглядів: 212

Важлива інформація!

vazhliva informatsiya480x480

З метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму Правилами охорони електричних, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 27. 12.22р. № 1455, встановлені вимоги щодо охорони об’єктів та обмеження по використанню земельних ділянок в охоронних зонах повітряних ліній.

Згідно п.7 Правил передбачено, що Охоронні зони електричних мереж встановлюються:

 • уздовж повітряних ліній електропередачі - у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови їх невідхиленого положення на таку відстань по горизонталі:

2 м – для лінії до 1 кВ; 10 м – 3-20 кВ; 15 м – 35 кВ; 20 м – 110 кВ; 25 м – 150 кВ, 220 кВ;

30 м – 330 кВ, 400 кВ, 500 кВ; 40 м – 750 кВ;

 • за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв – на відстань 3 метри від огорожі, краю фундаменту неогородженої споруди або стояків щоглової підстанції;
 • уздовж підземних кабельних ліній електропередачі (крім кабельних ліній електропередачі напругою до 1 кВ, прокладених у місцях під тротуарами) - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх кабелів, а також стін кабельного колодязя чи іншої підземної або наземної кабельної споруди (опори) на відстань 1 метра;
 • уздовж підземних кабельних ліній електропередачі до 1 кВ, прокладених у місцях під тротуарами, - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх кабелів на відстань 0,6 метра у напрямку будинків і споруд та на відстань 1 метра у напрямку проїзної частини вулиці.

Юридичні або фізичні особи/фізичні особи-підприємці, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, де розміщуються об’єкти електричних мереж, зобов’язані вжити належних заходів для збереження зазначених об’єктів, а саме: утримання в стані пожежної безпеки земельних ділянок, своєчасне прибирання соломи, сміття, сухого бур’яну, сухого очерету, заорювання стерні.

Слід пам’ятати, що згідно з Правилами охорони електричних мереж, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1455 та ст. 32 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів», в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв не допускаються дії, що можуть порушити нормальну роботу електрообладнання, спричинити його пошкодження або нещасні випадки.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 • будувати житлові будинки, будинки громадського призначення;
 • розміщувати споруди іншого призначення на меншій, ніж встановлена нормами, відстані від елементів електричних мереж;
 • складати будь-які матеріали, сміття, розпалювати вогнища, здійснювати підпал стерні, очерету та бур’яну, влаштовувати звалища;
 • саджати дерева, крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше 2 м;
 • розташовувати автозаправні станції або сховища пально-мастильних матеріалів;
 • влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
 • відсипати ґрунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди;
 • запускати безпілотні літальні апарати (крім випадків використання їх для забезпечення експлуатації та охорони електричних мереж), повітряні кулі;
 • перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне перемикання електричних апаратів та приєднання до електромереж;
 • накидати на струмопровідні частини об’єктів передачі електричної енергії і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи.

В охоронних зонах кабельних ліній додатково забороняється:
- виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5т;
- зливати їдкі і такі, що спричиняють корозію, речовини, пально-мастильні матеріали;
- кидати якорі, проходити із закинутими якорями, ланцюгами, лотами, волокушами і тралами  (в  охоронних зонах підводних КЛ електропередачі);
- виконувати будівельні роботи та зводити об’єкти будівництва будь-якого призначення;
- виконувати роботи із застосуванням автотранспорту та техніки з навантаженням на вісь   понад 5 т;
- займатися промисловим рибальством (в охоронних зонах підводних КЛ електропередачі та/або  зв’язку (телемеханіки).

Фізичні особи/фізичні особи-підприємці або юридичні особи, які мають намір планово виконувати земляні, будівельні та інші роботи у межах охоронних зон електричних мереж, повинні за 10 діб повідомити про це власника електричних мереж та отримати письмовий дозвіл, у тому числі для безпечного виконання робіт необхідна присутність представника власника електричних мереж під час виконання робіт.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ОХОРОНИ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ – ЗАПОРУКА ВАШОЇ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ’Я!

Тільки при дотриманні Правил можна забезпечити зберігання енергооб’єктів та безперебійне енергопостачання споживачів, а також уникнути випадків електротравматизму.

Категорично заборонено торкатися опор руками, прив’язувати до них тварин, облаштовувати поруч табори і місця відпочинку людей. А до обірваних проводів наближатися на відстань, меншу 8 метрів, людям і тваринам взагалі смертельно небезпечно! Необхідно терміново організувати охорону обірваного проводу, припинити пішохідний і транспортний рух поблизу місця обриву до приїзду ремонтної бригади. У разі виявлення обірваних або провислих проводів повітряних ліній, повалених або наближених до проводів дерев, пошкоджених опор або небезпеки їх падіння, пошкоджених кабелів та інших пошкоджених елементів електричних мереж, про спроби та факти крадіжок енергетичного майна, негайно повідомити диспетчера найближчого району електричних мереж (РЕМ) ПрАТ “Кіровоградобленерго” або за телефоном Кол-центру за цілодобовими номерами:0800-501-148 (безкоштовно на території України), (0522) 35-68-51 (згідно з діючими тарифами міського та міжміського зв’язку), 067-521-15-70 (безкоштовно в мережі «Київстар»); 050-488-80-63 (безкоштовно в мережі «Vodafone»).

Разом з тим, при плануванні виконання будь-яких робіт в охоронних зонах ліній електропередач напругою 35-150 кВ  телефонуйте у Службу ліній  35 кВ і вище за номерами: (0522) 35-73-03, (0522) 35-73-18 (згідно з діючими тарифами міського та міжміського зв’язку).

Тим, хто буде проводити роботи в охоронних зонах 0,4-10 кВ, слід обов’язково повідомляти про це у район електричних мереж (РЕМ) за місцем їх розташування ПрАТ “Кіровоградобленерго”.