Компаніївка
Переглядів: 368

Громада вивчає технічну можливість відновлення зовнішнього освітлення вулиць населених пунктів

svitlo

 

Робота мережі освітлення вулиць у громаді з моменту введення воєнного стану у країні була припинена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 р. №573 та затвердженого порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан.

На території Компаніївської територіальної громади Кропивницького району Кіровоградської області комендантська година триває з 23:00 до 5:00, під час якої дотримується режим світломаскування.

 Завдяки зусиллям мужніх воїнів, які вже більше року боронять нашу свободу, ми маємо змогу повертатися до оптимальних умов життя, а значить працювати для перемоги.

Багато міст та громад України повертаються до відновлення зовнішнього освітлення своїх вулиць. Наразі керівництво нашої громади вивчає ймовірні шляхи відновлення освітлення вулиць, виходячи з викликів та реалій сьогодення.

Відповідно до затвердженого Порядку, світло повинно вмикатися в темний час доби виключно до початку комендантської години. Коли рух вулицями населених пунктів заборонено, утримувати мережу освітлення вулиць громади вночі не тільки недоцільно, а навіть більше – це марна трата коштів місцевого бюджету.

Для здійснення автоматичного ввімкнення освітлення вулиць виключно лише у вечірній час до 22 години прийнято рішення облаштувати трансформаторні підстанції спеціальними таймерами для вуличного освітлення, які автоматично обчислюють час сходу і заходу сонця на основі введених координат і поточного часу та дозволяють керувати освітленням без використання зовнішніх датчиків. Придбання вищевказаних пристроїв за попередніми прогнозами вимагає значних грошових ресурсів: вартість одного приладу становить близько 2 тис. грн. Протягом 2021 року зовнішнім освітленням було охоплено 21 сільський  населений пункт громади, більш ніж від 40 сільських КТП та 1062 світлоточок від 91 КТП в смт Компаніївка. В подальшому встановлені таймери для мереж зовнішнього освітлення, дадуть змогу економити електроенергію за рахунок вимкнення зовнішнього освітлення в нічний час.

Наразі проводяться перемовини з керівництвом Компаніївського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго" щодо установки таймерів. Найближчим часом доцільність відновлення зовнішнього освітлення буде обговорене на постійній комісії селищної ради з питань бюджету та розглянуте на сесії Компаніївської селищної ради. В подальшому будуть внесені зміни до бюджету та виділенні кошти для закупівлі через систему «Prozorro» відповідних таймерів для зовнішнього освітлення та оплати за електроенергію.  Проводяться перемовини щодо збільшення лімітів на користування енергоносіями у постачальників електроенергії.

Працівниками КП «Благоустрій смт Компаніївка» проводиться технічне обстеження мереж зовнішнього освітлення після тривалого вимкнення.

Зовнішнє освітлення буде ввімкнене після вирішення всіх організаційних та технічних питань.

Жителі громади можуть бути впевненими, що питання безпечного та комфортного переміщення вулицями громади як завжди було, так і є в громаді пріоритетним. Працюємо разом, наближаючи ПЕРЕМОГУ! Слава Україні!